Czym się kierować przy wyborze szkoły tańca?

Piotr Kowalczyk
29.01.2018

Taniec to jedna z najpopularniejszych form aktywności ostatnich lat. Bez wątpienia wpłynęły na to sukcesy tanecznych programów telewizyjnych. Polacy nagle przypomnieli sobie, że taniec to nie tylko podrygiwanie do weselnych hitów, ale też prawdziwa sztuka, której warto się nauczyć na nieco wyższym poziomie. Szkoły tańca w całej Polsce są dosłownie oblegane, ale to nie oznacza, że każda z nich gwarantuje równie wysoki poziom nauczania. Czym zatem należy się kierować przy wyborze szkoły tańca? Podpowiadamy.

Program dopasowany do poziomu umiejętności

Na pewno warto zacząć od sprawdzenia, czy w danej szkole działa grupa dla zupełnie początkujących. Udział w zajęciach z ludźmi, którzy już potrafią tańczyć, będzie bardzo frustrujący i szybko się do tego zniechęcisz.

Zajęcia pokazowe

To podstawa. Każda profesjonalna szkoła powinna zorganizować zajęcia pokazowe dla zainteresowanych, podczas których uczestnicy będą mogli sprawdzić nie tylko wyposażenie salek lekcyjnych, ale też porozmawiać z instruktorem i ocenić, czy ma dobre podejście do kursantów.

Profil

Większość szkół tańca specjalizuje się w konkretnych stylach i bardzo dobrze! Jeśli w szkole uczy się wszystkiego, od tańców standardowych do hip-hopu, to trudno oczekiwać, aby poziom szkolenia był bardzo wysoki. Naprawdę warto poszukać takiej szkoły, która szczyci się sukcesami w konkretnych stylach, a następnie ocenić, czy wolisz się uczyć fokstrota czy jednak flamenco.

Opinie innych kursantów

Nie ma lepszego źródła informacji na temat szkoły niż jej uczniowie. Możesz „zaczaić się” po zajęciach i wyrywkowo porozmawiać z kilkoma osobami. Zapytaj, jak oceniają nauczycieli, wyposażenie, czy zajęcia nie są zbyt często odwoływane, czy robią postępy itd. To może Ci bardzo pomóc w podjęciu dobrej decyzji.

Doświadczenie

Oczywiście to, że dana szkoła działa na rynku od kilkunastu lat, nie jest jeszcze wyznacznikiem jakości, ale jednak minimalizuje to ryzyko trafienia na hochsztaplerów. Bardzo uważaj na te szkoły, które pojawiły się w branży stosunkowo niedawno. Często są to biznesy obliczone wyłącznie na szybkie osiągnięcie zysku na fali mody na taniec.

Nie oszczędzaj do przesady

Wiele osób popełnia klasyczny błąd i przy wyborze szkoły tańca kieruje się wyłącznie niską ceną. Zapamiętaj: żaden profesjonalista, który jest dobrym nauczycielem, nie będzie pracować za ochłapy. Szkoła oferująca bardzo niskie ceny najpewniej zatrudnia miernych tancerzy, nie inwestuje w rozwój zaplecza, a przede wszystkim funkcjonuje na zasadzie taśmy: zajęcia skończone, zapraszam kolejną grupę! Ucząc się w takim systemie trudno będzie Ci robić postępy i czerpać czystą przyjemność z tańca.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.