Jak nauczyć się zawodu glazurnika?

Jerzy Biernacki
21.11.2022

Glazurnik to jeden z tych zawodów, na który jeszcze długo będzie olbrzymie zapotrzebowanie. Fachowi glazurnicy nie muszą się obawiać o swoją przyszłość, świetnie zarabiają, a przy tym mają poczucie, że robią coś naprawdę wartościowego. Chcesz dołączyć do tego grona? W takim razie sprawdź, jak nauczyć się zawodu glazurnika.

Kurs zawodowy

Zacznijmy od oczywistej propozycji, czyli zapisania się na kurs zawodowy. Glazurnik to na tyle popularny zawód, że kursy w tym kierunku są organizowane w praktycznie całej Polsce. Jeśli natomiast jesteś osobą bezrobotną i zarejestrowaną w urzędzie pracy, to koniecznie zapytaj o możliwość odbycia kursu glazurnika bezpłatnie, w ramach dofinansowania z urzędu.

Samouctwo

Jest to pewne rozwiązanie, ale tylko w sytuacji, gdy nie musisz się spieszyć, pracujesz w innym zawodzie, natomiast powoli rozważasz przebranżowienie. Jeśli masz odpowiednie narzędzia i miejsce, w którym możesz ćwiczyć, to jesteś w stanie nauczyć się zawodu glazurnika we własnym zakresie.

Wymaga to oczywiście poświęcenia wielu godzin na próby układania płytek, docinania, szlifowania, fugowania etc. Poszukaj wideo poradników w Internecie, śledź branżowe trendy, sięgaj po inspiracje u producentów glazury itd.

Pomocnik doświadczonego glazurnika

Jeśli nie masz aktualnie pracy, a chcesz zacząć przygodę z zawodem glazurnika, to rozważ zatrudnienie się w roli pomocnika mistrza. Taka praktyka da Ci więcej niż nawet najlepsza szkoła. Początkowo będziesz głównie mieszać klej, skuwać stare płytki, wynosić gruz i sprzątać po glazurniku, ale z czasem otrzymasz pierwsze proste zlecenia, krok po kroku podnosząc swoje kwalifikacje pod okiem zawodowca.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.