Jak uzupełnić wykształcenie i zdobyć nowe kwalifikacje pracując na etacie?

Piotr Kowalczyk
13.09.2021

Praca na etacie i edukacja? Wiele osób nie wyobraża sobie takiego scenariusza, wychodząc z założenia, że po prostu nie mają czasu na uzupełnienie wykształcenia czy zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych. Jest to jednak wyłącznie tania wymówka. W rzeczywistości spokojnie da się pogodzić pracę z inwestowaniem w siebie, a jak to zrobić, tego dowiesz się już z naszego poradnika.

Studia online

Obecnie nie ma żadnego problemu z tym, aby zapisać się na studia – na przykład podyplomowe – prowadzone w formule online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie właśnie dla osób zapracowanych, które z oczywistych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na stacjonarne uzupełnienie wykształcenia.

Studia zaoczne

Jeśli znalazłeś interesujący Cię kierunek na uczelni w swoim mieście lub regionie, to rozważ zapisanie się na studia w trybie niestacjonarnym, czyli zaocznym. Zajęcia i wykłady odbywają się wyłącznie w weekendy, co jest super rozwiązaniem dla osób zatrudnionych na etat. Oczywiście wymaga to sporo wysiłku, ponieważ co miesiąc przypadną Ci dwa weekendy na uczelni (od rana do wieczora), ale skoro chcesz zainwestować w siebie, to chyba nie jest to wielkie poświęcenie.

Kursy i szkolenia weekendowe

Studia nie są jedyną opcją na zwiększenie swoich kwalifikacji zawodowych i tym samym umocnienie swojej pozycji na rynku zatrudnienia. Bardzo dobrym pomysłem dla etatów może być ukończenie kursów zawodowych czy szkoleń prowadzonych w formule weekendowej. Dzięki temu możesz zdobyć zupełnie nowe umiejętności, kompletnie niezwiązane z tym, czym się obecnie zajmujesz, ale tożsame z Twoimi planami dotyczącymi dalszej kariery zawodowej.

Kursy jednodniowe

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz sobie pozwolić na spędzanie weekendów na uczelni czy sali szkoleniowej (bo np. masz już rodzinę), to przynajmniej zapoznaj się z ofertą kursów jednodniowych. Są one organizowane w całej Polsce i umożliwiają nawet zdobycie zupełnie nowego zawodu czy specjalistycznych uprawnień wymaganych na konkretnych stanowiskach – na przykład uprawnień SEP.

Edukacja przez Internet

W dobie powszechnego dostępu do Internetu każdy, kto chce zdobyć wiedzę i uzupełnić swoje wykształcenie może to zrobić całkowicie online. Oferta szkoleń, kursów, studiów itd. jest ogromna. Bez wychodzenia z domu, popołudniami czy w weekendy, jesteś więc w stanie stopniowo inwestować w siebie i podnosić własne kwalifikacje zawodowe, również pracując na etacie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.