Jeszcze nie zapisałeś dziecka na kurs językowy? Czas najwyższy!

Mariusz Siwko
27.12.2017

Kursy językowe należą do najchętniej wybieranych zajęć dodatkowych dla dzieci. Rodzice doskonale zdają sobie sprawę, jak ważna w dzisiejszym świecie jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Nikogo nie dziwi już, że dzieci zaczynają naukę w wieku przedszkolnym. Jeśli więc wciąż nie zapisałeś pociechy na kurs, to jak najszybciej nadrób zaległości. Argumenty, które przytaczamy w tym artykule, powinny Cię do tego przekonać.

Im wcześniej, tym lepiej

Według najnowszych badań nie ma czegoś takiego, jak zbyt wczesne rozpoczęcia nauki języka obcego. Ludzki mózg jest w naturalny sposób przystosowany do uczenia się kolejnych języków i na pewno nie przeszkodzi to dziecku w doskonałym poznaniu mowy ojczystej.

Specjaliści wskazują, że idealnym momentem na rozpoczęcie nauki jest ukończenie 5. roku życia. Im później dziecko zacznie, tym trudniej będzie mu nadrobić dystans do rówieśników. Ludziom dorosłym nauka języka obcego przychodzi z o wiele większym trudem niż dzieciom.

Korzyść dla mózgu

Zapisując dziecko na kurs języka obcego tak naprawdę dbasz o prawidłowy i efektywny rozwój jego mózgu. Okazuje się, że ludzie dwujęzyczni o wiele lepiej radzą sobie z wykonywaniem kilku czynności na raz. Dzięki temu osiągają lepsze wyniki w nauce i w późniejszej pracy zawodowej. Nauka języka to zdecydowanie jedna z najskuteczniejszych form trenowania mózgu.

Lepsze wyniki w nauce

Przeprowadzone badania wykazały, że studenci, którzy uczą się języka obcego przynajmniej przez pół godziny tygodniowo, mają wyraźnie lepsze oceny niż ich koledzy z roku, którzy tego nie robią. Tę zasadę można przełożyć na każdy etap edukacji – także szkołę podstawową i średnią.

Szansa na znalezienie lepszej pracy

Brak znajomości choćby jednego języka obcego może uniemożliwić Twojemu dziecku zrobienie kariery zawodowej. To nie przypuszczenie, ale fakt. Już teraz pracodawcy nawet nie pytają kandydatów na lepsze stanowiska, czy ci znają język angielski – uznają to bowiem za pewnik. Pomyśl: co Twoje dziecko będzie robić w życiu, jeśli nie zadbasz o to, by weszło w dorosłość z doskonałą znajomością języka obcego? Nie wróżymy mu spektakularnej kariery.

Warto wiedzieć

Internetowe Badania Wynagrodzeń wykazały, że osoby znające trzy języki obce, zarabiają minimum trzykrotnie więcej. Pracownicy, którzy znają przynajmniej jeden język, mogą liczyć na zarobki wyższe o 27%.

Wniosek nasuwa się sam. Jak najszybciej znajdź kurs języka obcego dla swojego dziecka i pamiętaj, że bardzo ważne jest też pozytywne motywowanie pociechy do nauki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.