Języki, które powinno poznać Twoje dziecko. To ułatwi mu start w dorosłość!

Mateusz Nowak
23.10.2018

Z badania TNS wynika, że jedynie co trzeci Polak zna jakiś język obcy. Pod tym względem wciąż daleko nam do krajów Europy Zachodniej. Znajomość co najmniej jednego języka obcego jest dziś bardzo pożądana przez pracodawców. Dlatego jeśli szukasz zajęć dodatkowych dla swojego dziecka, koniecznie rozważ zapisanie go na kurs językowy. Pytanie tylko, na jaki język postawić? Oto nasze propozycje.

Hiszpański

Jest to jeden z najpowszechniejszych języków na świecie. Posługuje się nim około półtora miliarda ludzi, z czego dla 650 tysięcy jest językiem ojczystym. To wystarczające powody, aby się go nauczyć. Znajomość hiszpańskiego daje ogromne możliwości w zakresie znalezienia atrakcyjnej pracy, także poza granicami Polski czy w międzynarodowej firmie. Wciąż stosunkowo niewielu Polaków mówi po hiszpańsku, dlatego jest to umiejętność wyróżniająca pracownika w gronie kandydatów na podobne stanowisko.

Niemiecki

Znajomość języka niemieckiego ma stricte pragmatyczne znaczenie. Niemcy to największy partner handlowy naszego kraju. Rodzime firmy eksportują głównie na rynek niemiecki i to się w przewidywalnej przyszłości na pewno nie zmieni. Wciąż będzie więc zapotrzebowanie na pracowników biegle mówiących po niemiecku. Zapisując dziecko na kurs tego języka inwestujesz w jego przyszłą karierę zawodową.

Rosyjski

Ten język jest w naszym kraju znienawidzony, ale gdy chodzi o karierę, sentymenty należy odłożyć na bok. Język rosyjski jest jednym z najczęściej używanych na świecie. Polska gospodarka jest ponadto mocno związana z rynkami wschodnimi. Znajomość rosyjskiego z pewnością będzie więc bardzo przydatna, także w przyszłości. Ponadto jest to język, którego Polak może się dość łatwo nauczyć.

Francuski

Choć raczej nie kojarzymy tego języka z potencjałem biznesowym, to w rzeczywistości jego znajomość może bardzo ułatwić karierę, zwłaszcza w strukturach międzynarodowych. Nie wszyscy wiedzą, że francuski jest oficjalnym językiem obowiązującym w takich organizacjach, jak NATO, Interpol czy Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości.

Język programowania

Tutaj zaskoczenie, bo nie mówimy o języku narodowym. Jednak znajomość języka programowania to dziś (i w przyszłości także) praktycznie gwarancja znalezienia dobrze płatnej pracy. Programiści są i jeszcze długo będą poszukiwani. Możesz więc zapisać dziecko na pierwsze zajęcia z programowania, np. w ramach robotyki. To bardzo pewna inwestycja!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.