Lepsza praktyka czy teoria? Czyli słów kilka o nauce języków obcych

Jerzy Biernacki
03.02.2017

Nauka języków obcych nie musi być trudna, ale również może sprawiać problemy. Wszystko zależy od tego, jaką metodę jego przyswajania wybierzemy dla siebie. Obecnie sposobów na naukę języków obcych z całego świata jest sporo, ale wszystko zasadza się na jednym pytaniu – lepsza praktyka czy teoria?

Jeżeli chcesz zdecydować się na naukę języka obcego, w takim przypadku musisz pamiętać o tym, żeby zdecydować się na taką metodę, która będzie dla ciebie najbardziej korzystna. Warto więc zapoznać się z różnymi z nich. Czy uczyć się angielskiego samodzielnie? Czy lepiej wybrać się do szkoły nauki języków obcych? A może korzystać z pomocy znajomych, którzy posługują się danym językiem obcym?

Zasadniczo trzeba pamiętać o tym, że sama teoria to za mało. Z drugiej strony sama praktyka to także niewystarczający sposób na kompleksowe poznanie danego języka, ponieważ bez podstaw można narazić się na wiele błędów, które potem będą ciągnęły się latami. W związku z tym najlepszym wyborem będzie połączenie ze sobą teorii i praktyki.

Gdy chcemy uczyć się zarówno teoretycznie, jak i też dużo ćwiczyć, trzeba będzie na początku wybrać sposób zdobycia teorii. Tutaj trzeba przemyśleć, czy uczyć się języka samemu czy też zapisać się na zajęcia do szkoły nauki języków obcych. Zasadniczo polecane jest to drugie rozwiązanie – nauka jest wtedy pełniejsza, mamy większą motywację, a przez kontakt z lektorem możemy stale się rozwijać i także otrzymywać pomocne porady. Samodzielna nauka przeznaczona jest głównie dla osób z samozaparciem i wysoką motywacją.

Z kolei praktykę możemy nabywać przez konwersowanie z native speakerami, z których usług można skorzystać w szkołach językowych czy też nawet przez internet, za pośrednictwem różnych komunikatorów. Także możemy znaleźć znajomych, którzy posługują się językami obcymi – tu też bardzo pomocny jest internet. Oczywiście, kapitalnym pomysłem będzie wyjazd do kraju, w którym dany język jest używany.

Na zajęcia językowe zaprasza Szkoła Nauki Języków Obcych Lincoln (warszawa.lincoln.edu.pl). Pełna oferta szkoły zaprezentowana jest na stronie internetowej: warszawa.lincoln.edu.pl.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.