Zajęcia z robotyki: dlaczego warto?

Mateusz Nowak
11.02.2024

Zajęcia z robotyki to hit wśród rodziców, którzy szukają dodatkowych aktywności dla swoich dzieci. Organizują je prywatne firmy, często w szkołach i przedszkolach oraz lokalnych ośrodkach kultury. Takie zajęcia łącząc w sobie naukę, technologię, inżynierię i matematykę, rozwijając u dzieci wiele ważnych kwalifikacji. Dowiedz się, dlaczego warto zapisać pociechę na zajęcia z robotyki.

Nauka rozwiązywania problemów

Zajęcia z robotyki są układane w taki sposób, aby dzieci musiały rozwiązywać jakieś konkretne problemy. Uczy je to analitycznego myślenia, co będzie bardzo przydatne w dorosłym życiu czy na wyższych poziomach nauki.

Wstęp do programowania

Wszyscy wiemy, jak atrakcyjnym zawodem jest programista. Zapotrzebowanie na takich specjalistów nie słabnie, dlatego chcąc zwiększyć szanse dziecka na atrakcyjną przyszłość zawodową, warto zainteresować je tematem programowania. Zajęcia z robotyki często obejmują podstawy programowania, ucząc dzieci, jak instruować roboty za pomocą kodu.

Lepsze radzenie sobie z przedmiotami ścisłymi

Robotyka siłą rzeczy bazuje na zagadnieniach matematycznych, często także fizycznych, dzięki czemu dzieci oswajają się z tymi dziedzinami i łatwiej radzą sobie z nimi w szkole.

Praca zespołowa

Zajęcia z robotyki kładą nacisk na współpracę i grupowe rozwiązywanie problemów, co pozwala dzieciom nauczyć się dogadywania z rówieśnikami i funkcjonowania w zespole. Jest to cenna umiejętność, przydatna i w szkole i w życiu zawodowym.

Przygotowanie do przyszłej kariery

Oczywiście rodzice powinni być dalecy od „układania kariery” swojemu dziecku, natomiast mogą pokazać mu różne możliwości i wzbudzić zainteresowanie tematami, które z dużym prawdopodobieństwem będą na topie jeszcze przez wiele lat. Zajęcia z robotyki spełniają to kryterium, na podstawowym poziomie przygotowując do kariery w takich sektorach jak inżynieria, informatyka, robotyka czy sztuczna inteligencja.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie