Cechy, które świadczą, że będziesz doskonałym pracownikiem

Remigisz Szulc
21.02.2022

Wiele osób wchodzących na rynek pracy ma niską samoocenę i nie wie, czego się spodziewać oraz oczekiwać od pracodawców. Wynika to również z braku doświadczenia, niepewności i nieznajomości realiów funkcjonowania w przedsiębiorstwie. Możesz jednak wstępnie ocenić, że będziesz doskonałym pracownikiem na podstawie analizy swoich cech charakteru. Które z nich są wyjątkowo cenione przez pracodawców? Sprawdź to w naszym poradniku.

A jeśli szukasz pracy za granicą - sprawdź aktualne oferty pracy na portalu europa.jobs - Aplikuj już teraz!

Zaangażowanie

Każdy pracodawca lubi zaangażowanych pracowników, czyli takich, którzy nie marudzą na powierzone im zadanie i zawsze starają się zrealizować je jak najlepiej. Jeśli nie masz problemu z tym, aby od czasu do czasu zostać po godzinach, nie cierpisz zostawiać niezałatwionych spraw, to na pewno szybko odnajdziesz się na rynku pracy.

Umiejętność skupienia się na zadaniu

Jeśli po otrzymaniu jakiegoś zadania poświęcasz się mu bez reszty i czujesz wewnętrzny przymus zrealizowania projektu od A do Z zgodnie z wytycznymi, to wróżymy Ci dużą karierę na rynku pracy, niezależnie od wykonywanego zawodu. Pracodawcy częściej jednak trafiają na osoby niesolidne, rozpraszające się pod wpływem różnych bodźców i przez to nieefektywne.

Lojalność

To bardzo ważna i pożądana przez pracodawców cecha dobrego pracownika. Chodzi o to, że jeśli zatrudniasz się w jakiejś firmie, to powinieneś być w stosunku do niej lojalny, czyli np. nie wynosić firmowych tajemnic na zewnątrz, nie szkalować wizerunku pracodawcy i nie rozglądać się za inną pracą za plecami przełożonego. Oczywiście musi to działać w dwie strony, czyli powinieneś wymagać uczciwego traktowania ze strony pracodawcy.

Niekonfliktowość

Osoby konfliktowe bywają dobrymi pracownikami, natomiast znacznie częściej stanowią problem dla firmy. Psują atmosferę w zespole, zniechęcają do siebie ludzi, przez co nikt nie chce z nimi pracować. Pracodawcy słusznie nie akceptują takiego stanu, dlatego zdecydowanie preferują zatrudnianie osób o ugodowym charakterze, które potrafią funkcjonować w grupie i nie wywołują niepotrzebnych konfliktów, czyli po prostu nie są toksyczne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.