Co dać pracownikom na święta? Lista najbardziej pożądanych upominków

Andrzej Winnicki
15.12.2022

Święta Bożego Narodzenia mają w sobie coś takiego, że wywołują w nas naturalną potrzebę dawania. Dotyczy to również przedsiębiorców, którzy niezależnie od kondycji finansowej firmy czują, że muszą coś podarować swoim pracownikom z okazji zbliżających się świąt. Pomysłów jest całkiem sporo, natomiast jeśli chcesz trafić w dziesiątkę, to sugeruj się oczekiwaniami samych pracowników. W naszym artykule omawiamy te najbardziej pożądane prezenty.

Premia finansowa

Czego jak czego, ale pieniędzy nikt z nas nie ma w nadmiarze. Dlatego praktycznie każdy pracownik najbardziej ucieszy się z prezentu gotówkowego. Jeśli masz wolne środki finansowe, to przeznacz je na nagrody świąteczne, przyznawane w kwocie adekwatnej do wkładu pracy czy zajmowanego stanowiska.

Karta przedpłacona

Karty przedpłacone to bardzo dobry pomysł, ponieważ pracodawca zyskuje tutaj pewność, że z prezentu skorzysta również rodzina pracownika – zwłaszcza, jeśli będzie to karta do wykorzystania wyłącznie w sieciach handlowych.

Elektronika/narzędzia pracy

Boże Narodzenie to dobry moment, aby obdarować pracowników nowymi modelami telefonów czy komputerów. Jeśli i tak musisz wymienić te narzędzia pracy, to sprawdź, czy operator nie oferuje teraz specjalnych promocji świątecznych.

Atrakcyjny wyjazd

Tutaj mówimy już o prezencie z wyższej półki finansowej, natomiast jeśli budżet nie stanowi problemu, to zdecydowanie warto wziąć tę opcję pod uwagę. Wyjazd, czy to do świetnego hotelu w Polsce, czy na zagraniczną wycieczkę, jest doskonałym prezentem, mającym również silny walor motywacyjny.

Dofinansowanie do ferii dla dziecka

Krótko po świętach wypadają ferie zimowe, a wielu rodziców nie może sobie pozwolić na sfinansowanie dziecku atrakcyjnego wyjazdu na zimowisko. Jeśli o tym wiesz, to zastanów się nad podarowaniem pracownikom specjalnych voucherów gotówkowych, którymi częściowo opłacą wyjazd na ferie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie