Co kupić do bezpiecznego przechowywania pieniędzy w biurze?

Mateusz Nowak
10.03.2020

Teoretycznie pieniądze powinno się trzymać w banku, jednak wiemy, że w niektórych firmach istnieje potrzeba stałego dostępu do gotówki – chociażby w celu wypłacania pracownikom zaliczek czy szybkiego rozliczania się z dostawcami. Gotówka w biurze musi być relatywnie bezpieczna, czyli konieczne jest ograniczenie do niej dostępu osobom postronnym. Gdzie więc powinno się ją przechowywać? Istnieje na to kilka sposobów. Sprawdź, co warto kupić do biura w celu przechowywania gotówki.

Kasetka

Najprostsze i jednocześnie najtańsze rozwiązanie, które można polecić firmom potrzebującym dostępu do niezbyt dużej ilości gotówki. W kasetce śmiało można przechowywać kilka tysięcy złotych. Sprawdzi się ona chociażby w firmowej kasie, gdzie klienci opłacają różne usługi i muszą otrzymywać resztę. Kasetka ma również tę zaletę, że jest mobilna, czyli po skończonej pracy można ją bez problemu zabrać ze sobą np. do domu czy do banku.

Koszt: od kilkudziesięciu złotych.

Sejf

Opcja dużo bezpieczniejsza, ale i droższa. Firmowy sejf jest także znacznie bardziej uniwersalny w zastosowaniu, ponieważ można w nim przechowywać nie tylko gotówkę, ale również chociażby ważne dokumenty czy nośniki pamięci. Na rynku są dostępne sejfy różnej klasy, w najróżniejszych wariantach pojemności. Warto przy tym pamiętać, że aby posiadanie sejfu miało sens z punktu widzenia bezpieczeństwa, powinien on być zabezpieczony przed próbą kradzieży – w tym celu dobrze sprawdzi się wmurowanie go w ścianę i ukrycie np. za obrazem czy inną ozdobą.

Koszt: od kilkuset złotych.

Kasa pancerna

Rozwiązanie, które polecamy do firm przechowujących w biurze duże ilości gotówki, dokumentację z wrażliwymi danymi oraz inne przedmioty wymagające zabezpieczenia przed dostępem niepowołanych osób (broń, nośniki pamięci, laptopy etc.). Kasa pancerna ma tę przewagę nad wymienionymi wyżej opcjami, że gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest ciężka, ma grube drzwi, można ją na stałe przytwierdzić do podłoża. Nie jest jednak mobilna, dlatego trzeba się dobrze zastanowić, w którym miejscu ją ustawimy.

Koszt: od kilku tysięcy złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.