Czy warto pozwolić pracownikom przyprowadzać zwierzęta do biura? Sprawdź najważniejsze korzyści

Antoni Kwapisz
27.06.2022

Choć tytułowa propozycja wciąż nie mieści się wielu pracodawcom w głowie, to w międzynarodowych korporacjach jest to już standard – a jak wiadomo, to właśnie z tego kierunku nadchodzi najwięcej inspiracji z zakresu zarządzania zespołem. W naszym poradniku wymieniamy najważniejsze korzyści wynikające z tego, że pozwolisz pracownikom przyprowadzać zwierzęta do biura.

Lepsza atmosfera w zespole

Obecność zwierząt łagodzi obyczaje, dlatego jeśli od dawna obserwujesz napiętą atmosferę w zespole i co jakiś czas musisz gasić różne pożary, to rozważ zaproponowanie pracownikom przyprowadzania zwierzaków do biura. To na pewno w krótkim czasie przełoży się na poprawę atmosfery.

Wyższa produktywność

Wiele badań potwierdza, że w obecności zwierząt domowych jesteśmy bardziej produktywni – i to nawet pomimo tego, że część czasu poświęcamy na kontakt z pupilami. Ma to korzystny wpływ na funkcjonowanie mózgu, co szczególnie dobrze sprawdza się na stanowiskach wymagających kreatywności.

Mniej zwolnień lekarskich

Jeśli Twoi pracownicy często biorą zwolnienia lekarskie, to być może ma to związek z niską higieną ich pracy? Obecność zwierząt w biurze może to zmienić. Pracownicy będą musieli robić sobie aktywne przerwy, wychodząc z pupilami na spacer i bawiąc się z nimi, co będzie mieć pozytywny wpływ na ich zdrowie.

Poprawa wizerunku pracodawcy

Fama, że pozwalasz pracownikom przyprowadzać zwierzęta do biura, na pewno szybko się rozejdzie. Może to mieć dobry wpływ na przyszłe rekrutacje, ponieważ z pewnością poprawi wizerunek marki pracodawcy i zachęci do zatrudnienia się w Twojej firmie osoby, które zwracają uwagę na coś więcej niż tylko pieniądze.

Wdzięczność pracowników

To niebagatelna korzyść, zwłaszcza w czasach, gdy bardzo trudno jest pozyskać wartościowych pracowników z rynku. Robiąc taki ukłon w stronę obecnych pracowników zmniejszysz ryzyko, że postanowią szukać szczęścia u innego pracodawcy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.