Dlaczego warto przygotować CV w formacie wideo?

Maciej Piwowski
12.04.2021

Wideo CV nie są jeszcze tak popularne jak klasyczne rozwiązanie (w formie pliku PDF), ale to się stopniowo zmienia. Coraz więcej osób szukających pracy decyduje się na przygotowanie swojego życiorysu w formie krótkiego nagrania wideo. Dlaczego warto? Najważniejsze argumenty omawiamy w naszym poradniku.

Atrakcyjna forma prezentacji CV

Wideo CV jest czymś nietypowym, dlatego możesz mieć pewność, że zaskoczysz tym potencjalnego pracodawcę lub osobę odpowiedzialną za prowadzenie rekrutacji w firmie. Wysyłając nagranie możesz mieć pewność, że nie trafi ono od razu do kosza, jak ma to miejsce w przypadku wielu nudnych, szablonowych podań. Jeśli osoba rekrutująca zapozna się z nagraniem, to szansa na to, że otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną znacząco rośnie.

Możliwość lepszego zaprezentowania siebie

Papierowe CV nie daje nam szerokiego pola do popisu w zakresie zrobienia świetnego wrażenia na potencjalnym pracodawcy. Owszem, jeśli masz bogate doświadczenie zawodowe i unikalne kwalifikacje, to nie masz się czym przejmować – i tak dostaniesz zaproszenie na rozmowę. Gorzej, gdy jest dokładnie odwrotnie.

W takiej sytuacji musisz szukać innych sposobów na to, aby zwrócić na siebie uwagę, a wideo CV jest bardzo dobrym wyborem. Pozwoli Ci ono nie tylko zaprezentować swoje doświadczenie i kwalifikacje, ale też pokazać się od strony prywatnej. Twój głos, prezencja, sposób bycia, kultura osobista – to wszystko może zaciekawić rekrutera i zadecydować o tym, że jednak zostaniesz zaproszony na rozmowę.

Zapada w pamięci

Wideo CV ma tę przewagę nad dokumentem PDF, że jest łatwe do zapamiętania. Nie chodzi nawet o jego treść, ale o atrakcyjną formę. Wyobraź sobie, ze osoba, do której trafiają podania, otrzymuje 150 zgłoszeń. To jasne, że nie będzie w stanie zapamiętać każdego kandydata.

Jeśli wyślesz CV w formie wideo, to Twój film na 100% zostanie zapamiętany, co może mieć duży wpływ na decyzję o zaproszeniu Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.