Dlaczego warto ukończyć kurs spawacza?

Piotr Kowalczyk
11.06.2024

Spawacz to tradycyjny zawód, który absolutnie nie odchodzi do lamusa. Wprost przeciwnie: wciąż rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych spawaczy, dlatego kursy przygotowującego do wykonywania tego zawodu przeżywają wręcz oblężenie. Dlaczego warto ukończyć kurs spawacza? To już wyjaśniamy w naszym poradniku.

Wysokie zarobki

Spawacze są dobrze wynagradzani, zwłaszcza w specjalistycznych branżach, takich jak przemysł stoczniowy, naftowy czy budowlany. W dodatku na rynku brakuje osób z tymi kwalifikacjami, co także wpływa na stały wzrost wynagrodzeń.

Pewna praca

Branże przemysłowe, budowlane i inżynieryjne stale potrzebują wykwalifikowanych spawaczy i to się w przewidywalnej przyszłości nie zmieni. Stąd osoby, które szukają stabilnego, pewnego zatrudnienia, powinny rozważyć przebranżowienie się właśnie w kierunku bycia spawaczem.

Drzwi do kariery

Ukończenie kursu spawacza daje szerokie możliwości w zakresie obrania ścieżki kariery. To nie tylko praca na stanowisku produkcyjnym, ale w przyszłości także nadzorczym czy kierowniczym.

Możliwość uzyskiwania wysokich zarobków za granicą

Polscy spawacze są cenieni i bardzo poszukiwani w innych krajach, nie tylko europejskich. Posiadanie tych kwalifikacji praktycznie gwarantuje łatwe znalezienie znakomicie płatnej pracy np. w Danii, Norwegii, Niemczech czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich – i mówimy tutaj o zarobkach sześciocyfrowych w skali rocznej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie