Dlaczego warto zaoferować pracownikom prywatne ubezpieczenie medyczne?

Krzysztof Jagielski
07.03.2022

Prywatne ubezpieczenie medyczne to popularny rodzaj bonusu pracowniczego oferowanego przez pracodawców. Oczywiście nie wszystkie firmy decydują się na ten krok, a szkoda, ponieważ jest to atrakcyjna forma pozapłacowego docenienia pracowników i sposób na mocniejsze związanie ich z przedsiębiorstwem. Rozważasz wprowadzenie prywatnych ubezpieczeń medycznych w Twojej firmie? Dowiedz się, dlaczego jest to znakomity pomysł.

To wcale nie jest takie drogie

Wielu przedsiębiorców sądzi, że nie może sobie pozwolić na zasponsorowanie pracownikom prywatnych ubezpieczeń medycznych, ponieważ po prostu ich na to nie stać. Nic bardziej mylnego.

Polisy grupowe są dziś oferowane w naprawdę atrakcyjnych cenach, już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie za pakiet podstawowych świadczeń, który obejmuje np. dwie wizyty u specjalisty w roku, wizyty domowe czy okresowe badania lekarskie. Warto więc poprosić o kilka ofert od prywatnych firm ubezpieczeniowych i sprawdzić, która z nich jest w finansowym zasięgu przedsiębiorstwa.

Bardzo atrakcyjny bonus dla pracowników

W regularnie przeprowadzanych badaniach pracownicy wskazują prywatne ubezpieczenie medyczne jako jeden z najbardziej pożądanych bonusów pozapłacowych. Cenią je wyżej niż np. karty sportowe czy nawet darmowe posiłki w miejscu pracy. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja firma była postrzegana jako atrakcyjny pracodawca. Wprowadzenie prywatnych ubezpieczeń medycznych może Ci nawet ułatwić pozyskiwanie nowych, wartościowych pracowników z rynku.

Inwestycja w firmę

Na kwestię prywatnych ubezpieczeń medycznych warto spojrzeć nie tylko przez pryzmat korzyści dla pracowników, ale również dla samej firmy. Jeśli pracownicy mają dostęp do prywatnych świadczeń, to prawdopodobnie będą chętniej poddawać się różnego rodzaju badaniom, co z kolei powinno się przyczynić do poprawy ich stanu zdrowia. Pracownik będący w dobrej kondycji fizycznej jest cenny dla firmy, ponieważ rzadziej choruje i może pracować efektywniej.

Tym samym wprowadzenie prywatnych ubezpieczeń medycznych może wpłynąć na ograniczenie zwolnień lekarskich i opieki nad dziećmi – zwłaszcza, jeśli pakiet obejmuje również wizyty u pediatry dla dzieci pracowników.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.