Dlaczego warto zapisać się na kurs programowania?

Mateusz Nowak
26.10.2020

Umiejętność programowania, najlepiej w kilku językach, to jedna z tych kwalifikacji, które na współczesnym rynku pracy określamy mianem bezcennych. Nic dziwnego, że jak grzyby po deszczu mnożą się oferty kursów programowania. Zainteresowanie nimi jest olbrzymie, co tylko dowodzi, że branża IT ma i będzie mieć się świetnie. Rozważasz zapisanie się na kurs programowania? To bardzo dobry pomysł, a kilka argumentów, które to uzasadniają, znajdziesz w naszym poradniku.

Gwarancja znalezienia pracy

Programista, nawet niekoniecznie z wyższym wykształceniem, nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy – w dodatku bardzo dobrze płatnej. Nie jest oczywiście tak, że na dzień dobry dostaniesz pięciocyfrową pensję, ale jeśli obecnie masz poważne problemy na rynku i boisz się bezrobocia, to kurs programowania jest idealną opcją na przebranżowienie się.

To wcale nie jest takie trudne

Wiele osób niesłusznie wychodzi z założenia, że programowanie nie jest dla nich, bo to jakaś zaawansowana wiedza tajemna, której opanowanie wymaga wybitnego umysłu. Nic bardziej mylnego. Solidnym programistą może zostać właściwie każdy, kto tylko chce się tego nauczyć.

Umiejętność programowania przydaje się w wielu firmach

Nie jest prawdą, że programista znajdzie pracę wyłącznie w firmie z branży IT. Fachowców w tej dziedzinie potrzebują przedsiębiorstwa z praktycznie każdego sektora. Dziś coraz trudniej jest nam sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiegokolwiek biznesu bez technologii internetowych, programów komputerowych i różnego rodzaju aplikacji. Dlatego porządny programista śmiało może myśleć o zrobieniu kariery w dowolnej branży.

Wstęp do założenia własnego biznesu

Nawet jeśli niekoniecznie myślisz o tym, aby pracować u kogoś, to po ukończeniu kursu programowania otworzą się przed Tobą bardzo ciekawe możliwości w zakresie założenia własnego biznesu. Na rynku wciąż jest mnóstwo miejsca na nowe firmy programistyczne. Swoje usługi możesz świadczyć chociażby w formule bardzo modnego outsourcingu.

Nie tylko dla komputerowych geeków

Kurs programowania jest fajną propozycją również dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z tą dziedziną do czynienia, a wręcz uważają się za średnio biegłe w obsłudze komputera. Jest mnóstwo kursów dla zupełnie początkujących, które stanowią takie ABC programowania.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.