Gdzie zorganizować konferencje pod Warszawą?

Piotr Kowalczyk
24.04.2020

Warszawa to najważniejszy ośrodek biznesowy w całym kraju. Konferencje odbywają się tutaj niemal codziennie, warto jednak rozważyć organizację takiego wydarzenia nie w samej stolicy, a w innej, pobliskiej miejscowości. Na jakie miejsca warto zwrócić uwagę?

Wygodny dojazd

Przy wyborze lokalizacji ważna jest nie tyle sama odległość, ile dojazd do ośrodka konferencyjnego. Najlepsze są miejscowości położone przy drogach krajowych i wojewódzkich, co zapewnia szybką podróż w dobrych warunkach, a w przypadku osób spoza Warszawy to także mniej problemów ze znalezieniem odpowiedniej trasy.

Z parkingiem nie powinno być problemu – praktycznie wszystkie ośrodki konferencyjne pod Warszawą oferują miejsca postojowe dla swoich gości oraz wygodne podjazdy dla dużych autokarów. Jeśli zaś uczestnicy konferencji decydują się na podróż samolotem, warto wybierać lokalizacje na południe od Warszawy, po lewej stronie Wisły, w kierunku takich miejscowości jak Konstancin-Jeziorna, Milanówek czy Tarczyn.

Obiekt dostosowany do potrzeb

Podwarszawskie ośrodki zwykle mają przynajmniej kilka sal konferencyjnych o różnej wielkości. Największe kompleksy hotelowo-konferencyjne, jak pałac w Żelechowie albo Pałac Alexandrinum w pobliżu Wołomina, zapewniają pomieszczenia na 600-800 osób, ale gdy uczestników jest mniej, wystarczy ośrodek z niewielką, za to dobrze wyposażoną salą – takie obiekty są w każdej miejscowości w pobliżu stolicy.

Ciekawą propozycją są sale konferencyjne w zabytkowych obiektach, jak Dom Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnie, Pałac Zdunowo, Pałac Zegrzyński, Dom Polonii w Pułtusku – to budynki, które zachowały unikalny, starodawny klimat, ale zostały także dostosowane do potrzeb współczesnych klientów biznesowych.

Więcej atrakcji

Centrum Warszawy to świetna lokalizacja, ale takie ośrodki siłą rzeczy mają ograniczoną powierzchnię – sale konferencyjne mogą być duże i doskonale wyposażone, brakuje jednak dodatkowych atrakcji, z jakich uczestnicy konferencji chętnie korzystają.

Ośrodki zlokalizowane pod Warszawą, takie jak na przykład Rancho pod Bocianem, to przede wszystkim rozległe tereny zielone, które zapewniają rozliczne atrakcje: park linowy, tory do jazdy quadami, pikniki i ogniska na świeżym powietrzu, pole do paintballa, boiska, ścianki wspinaczkowe.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.