Jak dorobić w czasie ferii zimowych? Kilka ciekawych i dobrze płatnych propozycji

Mariusz Siwko
23.01.2023

Ferie zimowe to dobry czas, aby nieco podreperować domowy budżet. W czasie, gdy jedni wypoczywają, inni mogą podjąć się prac dorywczych. Dotyczy to nie tylko studentów i uczniów, ale też osób już zatrudnionych, które chcą wykorzystać urlop na zarobienie dodatkowych pieniędzy – w tych czasach liczy się przecież każdy grosz. Jak dorobić w czasie ferii zimowych? Sprawdź nasze propozycje.

Instruktor narciarstwa

Jeśli masz uprawnienia instruktora narciarstwa, najlepiej PZN, to otwiera się przed Tobą możliwość zarobienia naprawdę dobrych pieniędzy w okresie ferii. Zapotrzebowanie na usługi instruktorów jest bardzo duże i to nie tylko w kurortach. Jako instruktor możesz zażyczyć sobie minimum 100 zł za godzinę lekcyjną.

Praca w gastronomii

W okresie ferii tradycyjnie rośnie zapotrzebowanie na kelnerów, pomoce kuchenne, barmanów itd. Praca w gastronomii jest o tyle atrakcyjna, że pozwala wyciągnąć niezłą pensję z samych tylko napiwków. Szukaj jej przede wszystkim w popularnych kurortach narciarskich w naszym kraju.

Praca w hotelarstwie

Podobnie jak w przypadku gastronomii, także w hotelarstwie pojawia się mnóstwo ofert pracy sezonowej na ferie. Hotele i pensjonaty szukają pokojówek, złotych rączek, pracowników recepcji, osób do stołówek i restauracji etc.

Odśnieżanie

Jeśli ferie będą śnieżne, to jedną z najlepszych prac dorywczych może być usuwanie zalegającego śniegu. Takie roboty chętnie zlecają wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz osoby prywatne, które po prostu nie mają czasu ani siły, by zajmować się tym we własnym zakresie.

Praca na produkcji

Ferie zimowe to tradycyjnie okres urlopowy, przez co w wielu firmach produkcyjnych występują niedobory pracowników. Takie przedsiębiorstwa ratują się zatrudnianiem pracowników tymczasowych, niewykwalifikowanych, przede wszystkim za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Jeśli interesuje Cię praca na produkcji, to zaczęlibyśmy właśnie od sprawdzenia oferty kilku agencji działających w Twoim regionie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie