Jak nie pracować po pracy?

Jerzy Biernacki
10.04.2019

Sprzątanie jest bardzo ważne, ale kto powiedział, że wszystko musi zawsze obciążać właśnie ciebie? Niezależnie czy pracujesz zawodowo, czy też opiekujesz się dziećmi, warto pomyśleć o wsparciu oraz o umiejętnym podziale czasu na pracę i drobne przyjemności.

Daj sobie odpocząć

Odpoczynek jest bardzo ważny. Nawet, gdy nie pracujesz zawodowo, w domu masz także do wykonania ogrom pracy. Obowiązki piętrzą się, tak samo jak warstwa kurzu, której nie zetrzesz na czas czy  brudne naczynia w zlewie z zaschniętymi tłustymi plamami.  Odkurzanie kilku pokoi, mycie fug w łazience i armatury, pranie, prasowanie, zajmowanie się dzieckiem – tego jest tak dużo, że po wykonaniu tych wszystkich czynności bez odpowiedniej organizacji czasu  padasz zmęczona na łóżko bez cienia sił. Czy tak powinno wyglądać twoje życie? Absolutnie nie! Oprócz dawania z siebie bliskim tego co najlepsze i poświęcania im mnóstwa czasu, musisz zająć się sobą. Ciągła praca wypala, nie tylko fizycznie, ale też psychicznie, dlatego jeśli myślisz, że pracując całymi dniami bez chwili wytchnienia, jesteś wspaniałą matką i żoną, to jesteś w dużym błędzie.

Dobrze organizuj czas

Dla innych można być wsparciem, tylko wtedy, gdy sama będziesz wypoczęta i radosna. W innym przypadku twoje życie stanie się jedynie wypełnione pracą i niczym więcej. Co robić, aby to zmienić? Przede wszystkim dobrze zorganizuj swoje codzienne obowiązki. Wyznacz sobie czas i dzień na sprzątanie, mycie okien, prasowanie  i staraj się trzymać tych terminów. Przejrzysty grafik pomoże ci ogarnąć te wszystkie, nawet najdrobniejsze sprawy i pracować wydajnie, ale też bez znacznego obciążenia.  Wystarczy przeznaczyć kilkanaście minut dziennie na drobne porządki domowe, aby później nie stawać przed faktem dokonanym – stosy brudnych naczyń i cały kosz ubrać do prania.

Wcale nie musisz pracować po pracy!

Jeśli twoja praca jest wyjątkowo męcząca i stresująca lub po prostu nie chcesz się przemęczać, a więcej czasu poświęcić sobie i rodzinie, wynajmij pomoc domową. Firmy wykonujące tego typu usługi reklamują się w wielu miejscach, m.in. w Internecie. Sprzątanie mieszkania w Poznaniu czy w Warszawie, ale też każdym większym mieście – takie ogłoszenia pojawiają się wielokrotnie na różnych stronach internetowych i w prasie. Zatrudnienie pomocy domowej to bardzo dobry pomysł. Odciążysz siebie od nadmiaru obowiązków, a bliskim dasz więcej czasu. Wystarczy, że taka osoba przyjdzie raz  w tygodniu na generalne sprzątanie, aby zaoszczędzić ci mnóstwa pracy.

Spraw sobie niespodziankę!

Każdy lubi dostawać prezenty, nawet te najmniejsze. Obdarować można się także samemu, kupując bilet do SPA czy na dobry film w kinie. Wyjście z przyjaciółmi na kawę, wycieczka ze znajomymi czy rowerowa przejażdżka po parku to naprawdę świetna sprawa i zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień. Takim wyjątkowym prezentem może też być zakup nowej bluzki czy sukienki, ale też wyjście do ulubionej kawiarni na słodkie ciasto z kremem pyszną, aromatyczna kawę. Chwila zapomnienia z dobrą książką w ręku czy zatopienie się w kojący świat dźwięków sączących się niespiesznie z głośnika.

Biznes czasami pochłania dużą część dnia. Tak samo rodzina. Po co marnować tyle czasu na sprzątanie, kiedy można podzielić się obowiązkami z osobą, która sprawnie i dokładnie wysprząta cały dom w krótkim czasie? Odpowiedź na to pytanie powinna skłonić cię do zmiany myślenia i rozpoczęcia trochę bardziej radosnego życia. Z pasją i radością.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.