Klucz do komfortowej pracy? Zróżnicowane środowisko biurowe

Piotr Kowalczyk
20.04.2018

W dzisiejszych czasach praca jest zróżnicowana i wymaga przystosowania się do różnorodnych warunków. Terminy i natłok zadań narzucają duże tempo. Aby sprostać codziennym wyzwaniom w pracy, wymagane są komfortowe warunki. Potrzebne jest do tego zróżnicowane środowisko biurowe.

Czasami praca będzie mobilna, zorientowana na projekt lub zadanie. Czasami trzeba współpracować z zespołem ludzi, a innym razem przyda nam się praca w kompletnej ciszy. Nowoczesne biura wychodzą naprzeciw tym wymaganiom i pozwalają na dostosowanie się do warunków i środowiska w jakim operuje dana firma.

1. Warunki sprzyjające koncentracji

W każdej pracy potrzebne jest miejsce, gdzie można popracować w ciszy i spokoju. Zajmując się ważnym projektem potrzebna jest koncentracja, o którą ciężko w biurze pełnym innych ludzi. W takim wypadku biuro o układzie gabinetowym może być dobrym rozwiązaniem. W ten sposób ogranicza się dopływ bodźców zewnętrznych, można się skoncentrować i zebrać myśli.

2. Układ sprzyjający współpracy

Zwłaszcza branże kreatywne potrzebują wspólnego miejsca, gdzie dzielenie się informacjami i pomysłami przychodzi z łatwością. W takich przypadkach jest potrzebna przestrzeń, która sprzyja wspólnemu pracowaniu nad wyznaczonymi zadaniami. Takie miejsce powinno być zaprojektowane w taki sposób, aby łatwo było dołączyć do rozmowy, ale także nie przeszkadzać innym współpracownikom.

3. Miejsce na spotkania biznesowe

Nieodłączną częścią biznesu są spotkania z potencjalnymi klientami oraz partnerami biznesowymi. Pomieszczenia tego typu powinny zapewniać dogodne warunki dla grup o różnej wielkości. Wymagane są wygodne krzesła, wyposażenie multimedialne i odpowiednie powierzchnie robocze.

4. Relaks w pracy

Dzień roboczy składa się także z momentów, w których pracownicy muszą się zrelaksować lub zrobić sobie przerwę. Doskonałym rozwiązaniem jest pomieszczenie, gdzie pracownicy mogą się zrelaksować bądź dostęp do terenów zielonych. Wokół biurowców coraz częściej pojawiają się takie przestrzenie, gdzie można się zrelaksować w wolnej chwili.

W pracy spędza się bardzo wiele godzin, dlatego stworzenie komfortowych warunków jest podstawą. Komfortowe i zróżnicowane środowisko biurowe pozwala na wytworzenie optymalnej strefy dla pracowników.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Imagine Offices.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.