Korepetytor i nauczyciel online: praca, na którą jest duże zapotrzebowanie

Mateusz Nowak
14.12.2020

Nastały świetne czasy dla osób, które potrafią przekazywać wiedzę innym. W dobie upowszechnienia nauczania zdalnego na rynku stworzyła się duża przestrzeń, którą mogą zagospodarować zarówno nauczyciele, jak i lektorzy czy korepetytorzy. Warunki są idealne, ponieważ do wykonywania takiej pracy potrzebujemy tylko komputera z kamerką i mikrofonem oraz dobrego łącza internetowego. Jak szukać zleceń? Ile można zarobić? Kto korzysta z usług korepetytorów i nauczycieli online?

Ogromne zapotrzebowanie

Głównymi klientami nauczycieli, korepetytorów i lektorów online są dziś zatroskani czy wręcz przerażeni rodzice, którzy po miesiącach zdalnego nauki w szkole odkrywają, że ich dzieci znajdują się w fazie intelektualnego regresu. Nie oszukujmy: szkoła przez Internet nie jest rozwiązaniem idealnym, a już na pewno nie w polskich warunkach.

Wielu zdolnych uczniów na tym traci, nie wspominając już o tych, którzy mają spore problem z nauką. Dla nich okres nauki zdalnej może się skończyć poważnymi brakami w wiedzy, których uzupełnienie w przyszłości będzie bardzo trudne. Dlatego rodzice reagują już teraz.

Korepetycje czy prywatne lekcje online są doskonałym uzupełnieniem nauczania zdalnego – tak dla młodych ludzi, którzy są nieprzeciętnie uzdolnieni, jak i tych, którzy nie nadążają z materiałem. Obserwujemy gwałtowny wzrost zapotrzebowania na takie usługi, świadczone przez Internet, w dogodnych dla uczniów porach.

Podstawową zaletą takich zajęć jest fakt, iż nauczyciel, lektor czy korepetytor może poświęcić 100% swojej uwagi jednemu uczniowi, dopasować tempo nauki do indywidualnych predyspozycji młodego człowieka.

Ile można zarobić?

Stawki dla nauczycieli, korepetytorów i lektorów online są uzależnione przede wszystkim od przedmiotu oraz zakresu materiału. Stawki wahają się tutaj od około 40 złotych za godzinę do nawet 80 złotych za godzinę nauki rzadszego języka obcego (np. włoski czy japoński).

Jak łatwo policzyć nauczyciel, który ma średnio 7 uczniów dziennie, jest w stanie zarobić znacznie więcej niż na etacie w szkole. Zwłaszcza, że nauczanie online nie stawia żadnych granic terytorialnych – nie ma problemu z tym, aby np. nauczyciel z Krakowa udzielał korepetycji uczniowi z Gdańska.

Gdzie szukać zleceń?

Najłatwiej i najszybciej będzie na lokalnych grupach na Facebooku. Można również zarejestrować się na popularnych portalach ogłoszeniowych dla korepetytorów czy lektorów języka obcego. Docelowo sugerujemy zadbać o swoją markę osobistą i zainwestować m.in. w stronę internetową z kalendarzem rezerwacji lekcji, czy też w reklamę online oraz budowanie eksperckiego wizerunku poprzez np. prowadzenie bloga poradnikowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.