Nieoczywiste benefity, na które warto zwracać uwagę przeglądając ogłoszenia o pracę

Marek Szydełko
20.12.2021

Choć to wciąż wysokość wynagrodzenia jest głównym czynnikiem decydującym o przyjęciu oferty pracy, to na pewnym poziomie płacowym w grę zaczynają wchodzić zupełnie inne kwestie. Chodzi nie tylko o renomę pracodawcy i ambitność realizowanych projektów, ale także o różnego rodzaju benefity – włącznie z tymi nieoczywistymi. Sprawdź, na które benefity warto zwrócić szczególną uwagę, gdy przeglądasz ogłoszenia o pracę.

Możliwość wykonywania pracy zdalnie lub w modelu hybrydowym

Jest to obecnie jeden z najbardziej pożądanych benefitów. Wielu pracowników w okresie pandemii przywykło do pracy z domu i teraz nie chcą rezygnować z tego rozwiązania. Jeśli masz podobnie, to w ogłoszeniach szukaj informacji o możliwości wykonywania pracy zdalnie lub w modelu hybrydowym.

Gwarancja szkoleń

Szkolenia są bardzo dobrym sposobem na podniesie swoich kwalifikacji zawodowych. Problem w tym, że wiele z nich jest poza zasięgiem finansowym pracowników. Dlatego jeśli przyszły pracodawca zapewnia je za darmo (i są to rzeczywiście wartościowe szkolenia), to stanowi to poważny atut takiej oferty pracy.

Dodatek do realizowania swoich pasji

Na ten benefit wciąż można się natknąć stosunkowo rzadko – i tym bardziej warto zwrócić na niego uwagę. Chodzi tutaj o to, że niektórzy pracodawcy gwarantują pracownikom dofinansowanie do pasji, zamiast standardowych premii finansowych. Przykładowo: uwielbiasz podróżować? Pracodawca może raz w roku sfinansować Ci bilety lotnicze (do pewnego pułapu cenowego).

Elastyczny grafik

Brak pracy od-do idealnie wpisuje się w oczekiwania zwłaszcza osób z pokolenia Y i Z, które doskonale wiedzą, że pracować należy mądrze i efektywnie, a niekoniecznie długo i ciężko. Dlatego coraz częściej zdarza się, że w ogłoszeniach pracodawcy deklarują brak sztywnego grafiku, stawiając na elastyczność i terminowość realizowania zadań.

Opieka nad dzieckiem

To ciekawy benefit, który na pewno zainteresuje młodych rodziców. Miejsc w żłobkach i w przedszkolach jest zawsze za mało, dlatego mnóstwo osób chcących wrócić do pracy nie ma takiej możliwości, ponieważ nie stać ich na nianię. Pracodawcy dobrze o tym wiedzą, dlatego coraz częściej gwarantują zapewnienie opieki nad dziećmi pracowników w oddziale żłobkowym czy przedszkolnym uruchomionym na terenie firmy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.