Niezbędne akcesoria do każdego baru: jakie warto kupić?

Remigisz Szulc
24.03.2020

Dobrze zorganizowany i klimatyczny bar to dochodowy biznes, ponieważ zawsze znajdą się osoby, które preferują wypicie piwa czy drinka poza domem. Bar nie musi być wcale duży, by przyciągnął klientelę. Znacznie ważniejsza jest oferta napojów, ich jakość oraz kompetencje barmana. Aby móc zaoferować klientom jak najszerszy wybór drinków, koniecznie trzeba wyposażyć bar w zestaw podstawowych akcesoriów. Te najważniejsze i w praktyce niezbędne w pracy barmana wymieniamy w naszym poradniku.

Nalewak do piwa

Zaczniemy od najbardziej oczywistego elementu wyposażenia baru. Piwo jest trunkiem sprzedającym się w takich miejscach w zdecydowanie największych ilościach, dlatego przed uruchomieniem baru trzeba zainwestować w porządny, niezawodny nalewak. I tutaj ważna kwestia: nalewak dobieramy pod kątem wielkości baru, czyli ilości dostępnego miejsca. Jeśli dysponujemy małą ladą, nie ma sensu „zagracać” jej kilkoma podwójnymi nalewakami. Na początek wystarczy pojedynczy.

Shaker

Podstawowe narzędzie pracy każdego barmana, ponieważ shaker jest niezbędny do przygotowywania wszystkich drinków – również tych najprostszych. Warto mieć w barze shakery o różnych pojemnościach. Po użyciu jednego barman musi go dokładnie umyć, aby nie doszło do mieszania się alkoholi. Dlatego jeden czy nawet 2-3 shakery to zdecydowanie za mało.

Kostkarka i kruszarka

Drink bez lodu? Trudno to sobie wyobrazić, dlatego w barze nie może zabraknąć urządzenia do produkcji lodu w kostkach. Sprawdza się dużo lepiej niż trzymanie lodu w zamrażarce, zwłaszcza przy dużym ruchu. Dodatkowo warto zainwestować w kruszarkę, ponieważ do typowych drinków nie podajemy lodu w kostkach – musi być pokruszony.

Ekspres do kawy

Nie wszyscy klienci barów od razu rzucają się na napoje alkoholowe. Z pewnością nie zabraknie też chętnych do napicia się kawy czy herbaty. Barman nie ma czasu, by stać przy czajniku i przygotowywać gorące napoje ręcznie. Musi więc mieć do dyspozycji porządny ekspres.

Wyciskarka do soków

Przyda się nie tylko do robienia drinków owocowych, ale także do przygotowywania pysznych soków dla klientów, którzy nie piją alkoholu (tak, tacy też zaglądają do barów). Wyciskarka wolnoobrotowa nie grzeszy prędkością pracy, za to produkuje znakomite soki, które z pewnością docenią goście baru.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.