Praca w Holandii – bezpieczniej z agencją pracy

Piotr Kowalczyk
22.12.2020

Można pojechać do pracy za granicę we własnym zakresie, ale o wiele lepiej jest pojechać w miejsce pewne. Agencje pośrednictwa pracy oferują takie bezpieczeństwo. Jak załatwić pracę z taką agencją? Warto spytać o ofertę, wybrać pracę i podpisać umowę.

Co oferuje agencja pracy?

Agencja pracy oferuje prace w całej Holandii. Przeważnie są to prace w rolnictwie, ogrodnictwie, na produkcji, w opiece osób starszych, gastronomii. Nie wymagają znajomości języka obcego, pośrednik zorganizuje wszystko, ale chociaż podstawowa znajomość języka angielskiego jest pomocna. Sprawdź ofertę Holland Contracting. To firma solidna, działająca zgodnie z prawem i oferująca dobre prace w pewnych miejscach i z przyzwoitymi zarobkami.

Agencje zapewniają:

  • pracę na podstawie umowy czasowej na miesiąc, dwa, trzy lub dłużej. Istnieje możliwość przedłużenia kontraktu,
  • zakwaterowanie i wyżywienie – czasami z dopłatą pracodawcy, nieraz bez
  • przewóz do Holandii,
  • ubezpieczenie – pracownik może korzystać z pomocy lekarza w razie choroby,
  • kontakt ze strony agencji, pomoc w razie problemów.

Wyjazd w ciemno na zasadzie – znajdę coś na miejscu, może źle się skończyć. Z tego powodu rekomendowane są profesjonalne firmy, pomagające osobom szukającym pracy szybko, skutecznie oraz efektywnie. Dzięki nim taka praca jest dobrze zorganizowana, a zarobki zostaną wypłacone na pewno. Nie będzie problemu z pensją czy nieuczciwym pracodawcą. Agencja pracy bierze na siebie odpowiedzialność za warunki pracy i wspiera pracownika. Jeśli zdarzy się sytuacja nieskomplikowana, to wówczas agencja pracy wspomaga każdego pracownika.

Wybierz dobrą agencję pracy

Na polskim rynku działa wiele agencji pośredniczących w znalezieniu pracy za granicą, także w Holandii. Sprawdź ich działanie, zadbaj o wybór najlepszej firmy i pojedź do pracy w Holandii. Jeśli nie masz pewności czy taka praca jest dla Ciebie, to podpisz umowę na miesiąc z możliwością jej przedłużenia. W ten sposób sprawdzisz czy dana praca jest tym, czego poszukujesz.

Jeśli okaże się, że nie chcesz zostać w Holandii to możesz po zakończeniu umowy wrócić do Polski. Możesz też od razu podpisać umowę na np. trzy miesiące i podjąć decyzję później. Pracownik podejmuje decyzje samodzielnie, a agencja pracy dba o jego komfort i wspiera go w takich sytuacjach.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.