Proste triki, które pomogą Ci znaleźć pracę w Holandii

Marek Szydełko
14.07.2020

Coraz więcej, szczególnie młodszych osób, które nie mając doświadczenia chcą zarobić, decyduje się na pracę za granicą. Ostatnio bardzo popularna staje się Holandia, która wyróżnia się dużą ilością pracodawców i ciekawymi, korzystnymi warunkami pracy. Niemniej skoro coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie stopniowo może być coraz ciężej znaleźć pracę. Na szczęście istnieje kilka prostych trików, które ułatwią proces szukania pracy. Gdzie szukać pracy? Jakie triki warto zastosować?

Gdzie szukać pracy w Holandii?

Sposoby na szukanie pracy w Holandii są dwa: poprzez agencję pośrednictwa pracy lub na własną rękę. Pracy można szukać bezpośrednio w agencji, poprzez ogłoszenia lub na portalach z ogłoszeniami – gdzie pracodawcy szukają potencjalnych pracowników. Proces rekrutacji na pewno ułatwi podstawowa lub nieco bardziej zaawansowana znajomość języka angielskiego. Niemniej nie mówiąc płynnie po angielsku również można znaleźć zatrudnienie – obecnie wielu pracodawców wcale nie wymaga dodatkowego języka, na przykład do pracy przy zbieraniu owoców. Coraz więcej ciekawych zleceń pojawia się również w Urzędzie Pracy - na pewno warto przejrzeć oferty. 

Kilka prostych trików, dzięki którym znajdziesz dobrą pracę

Pierwszą ważną rzeczą, o której warto pamiętać to, aby znaleźć pracodawcę jeszcze przed przyjazdem do Holandii – daje to gwarancję zatrudnienia i nie narazi na ewentualność braku pracy. Należy pamiętać, że nie zawsze szukanie pracodawcy zajmie nam kilka dni – czasami trwa nawet miesiąc.

Bardzo ważna jest również kwestia wiarygodnego pracodawcy – korzystając ze sprawdzonych źródeł unikamy ewentualnego oszustwa. Podstawowy trik przy szukaniu pracy dający nam przewagę nad innymi jest dobrze napisane CV. Warto, aby dokument był czytelny, przejrzysty i zawierał wszystkie istotne na nasz temat informacje.

Szanse na znalezienie zatrudnienia zwiększy również przeszukanie kilku źródeł ogłoszeń – nie warto ograniczać się tylko do portali, można zapytać znajomych, przejrzeć media społecznościowe, czy zainteresować się ofertą kilku agencji.

O czym jeszcze warto pamiętać szukając zatrudnienia? Jeśli zależy nam na oszczędzeniu dużej ilości pieniędzy, warto przed wyjazdem do Holandii zadbać o nocleg. Niestety ceny w euro nie są niskie, a wynajem hotelu, nawet niskiej jakości, na kilka miesięcy kosztuje bardzo dużo. Wybierając się do pracy można skorzystać z zakwaterowania pracowniczego, jeśli jednak ono nam nie odpowiada, warto poszukać małego apartamentu lub pojedynczego pokoju na wynajem.

 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.