Studia podyplomowe po czterdziestce? Sprawdź, dlaczego to świetny pomysł

Piotr Kowalczyk
04.02.2023

Czterdzieści lat to taki wiek, w którym człowiek jest już dojrzały emocjonalnie, ma raczej uporządkowane życie prywatne i zawodowe, ale jednocześnie zaczyna szukać – na przykład nowych możliwości w zakresie kariery. Jeśli nudzisz się w obecnej pracy i czujesz, że nie wykorzystujesz w niej swojego potencjału, to może dobrym pomysłem będzie zapisanie się na jakieś interesujące studia podyplomowe? Sprawdź, dlaczego warto się na to zdecydować właśnie po czterdziestce.

Prawdopodobnie masz trochę wolnego czasu

Nawet jeśli masz dzieci, to być może są one już w takim wieku, że nie wymagają już całkowitej uwagi z Twojej strony. To stwarza Ci przestrzeń do zadbania o własną karierę, w tym uzupełnienia wykształcenia. Jeśli obecnie spędzasz weekendy głównie przed telewizorem, to studia podyplomowe – nawet realizowane w formule zdalnej – doskonale wypełnią ten czas.

Wiesz, czego oczekujesz od swojej kariery

Mając czterdzieści lat raczej już nie miotasz się w kwestii tego, czym chcesz się zajmować w życiu zawodowym. Dokładnie wiesz, jaka kariera Ci się marzy, znasz swoje mocne i słabsze strony, co pozwoli Ci precyzyjnie wybrać odpowiedni kierunek studiów podyplomowych.

Masz cenne doświadczenie

Doświadczenie zawodowe w połączeniu z ukończeniem atrakcyjnych studiów podyplomowych to świetny zestaw, który uzbraja Cię w narzędzia do podbicia rynku pracy. Będzie tak zwłaszcza wtedy, gdy po ukończeniu studiów nabędziesz kwalifikacje bardzo poszukiwane przez pracodawców, na przykład w jakiejś wąskiej dziedzinie, w której dziś brakuje specjalistów.

Nadal jesteś atrakcyjnym pracownikiem

Czterdziestolatek z wyższym wykształceniem, studiami podyplomowymi i kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym? Żaden pracodawca działający w branży, w której się specjalizujesz, nie przejdzie obojętnie nad takim CV. Wciąż jesteś osobą młodą, która może być zaangażowanym pracownikiem, co tylko zwiększa Twoje szanse na znalezienie bardzo dobrego zatrudnienia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie