Szkolenia dla magazynierów – jakie kwalifikacje mogą Ci się przydać na tym stanowisku?

Piotr Kowalczyk
24.04.2023

Już dawno minęły czasy, gdy od pracowników magazynu wymagano jedynie krzepy i dobrego zdrowia. Dziś magazynier to często człowiek orkiestra, który musi posiadać szereg specjalistycznych kwalifikacji. Jeśli chcesz zrobić karierę na tym stanowisku i stać się cenionym oraz dobrze wynagradzanym pracownikiem magazynu, to warto zainwestować w kilka rodzajów szkoleń dla magazynierów. Oto przykłady.

Operator wózka widłowego

Kurs operatora wózka widłowego to taki standard dla osób, które planują robić karierę w branży logistycznej. Obecnie od magazyniera wymaga się umiejętności obsługi wózka, która jest oczywiście potwierdzona stosownym certyfikatem.

Operator maszyn autonomicznych

W magazynach coraz częściej wykorzystuje się autonomiczne maszyny, na przykład żurawie samojezdne. Oczywiście nie pracują one bez nadzoru. Na popularności zyskuje stanowisko magazyniera, który posiada umiejętność sterowania maszynami autonomicznymi przy pomocy specjalnego pilota oraz dedykowanego oprogramowania.

Obsługa linii transportowych

W wielu magazynach stawia się dziś na automatyzację, czego przykładem będzie budowa zaawansowanej linii transportowej na potrzeby transportu bliskiego towarów. Pojawiają się więc kursy, w ramach których magazynierzy uczą się obsługiwać takie linie, w tym ich poszczególne elementy, jak przenośniki rolkowe, windy, sztaplery magazynowe etc.

Obsługa systemów IT

Tak, współczesny magazyn bardzo często przypomina centrum informatyczne, w którym następuje przetwarzanie ogromnych ilości danych. Bardzo pożądaną kwalifikacją jest więc umiejętność obsługi zaawansowanych systemów IT, w tym do zarządzania pracą magazynu, rotacją towarów czy szeroko pojętą logistyką i bezpieczeństwem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie