Kariera w szeroko pojętym sektorze finansowym jest marzeniem niejednego młodego człowieka. Dyplom Master of Business Administration (MBA), choć okupiony ciężką pracą i inwestycją finansową, stanowi fantastyczny krok na ścieżce do kariery przez duże "K". Odpowiedzialne stanowisko, wysokie wynagrodzenie i stabilna przyszłość - oto, co dają studia MBA.
Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2015 roku, mediana wynagrodzeń osób z dyplomem MBA wynosiła 14 150 zł. W 2015 roku 25% dyrektorów z dyplomem Master of Business Administration zarabiało więcej niż 21 000 złotych.
Zgodnie z badaniami opublikowanymi w 2012 roku przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, 78% pracowników działów HR podkreśliło, że dyplom MBA pomógł im w zdobyciu stanowiska. 41% słuchaczy MBA otrzymało awans po ukończeniu studiów. Z kolei dla 31-50% uzyskanie dyplomu MBA poskutkowało wzrostem wynagrodzenia.
Absolwenci programu MBA najczęściej znajdują zatrudnienie w firmach i instytucjach z sektora bankowego, finansowego, branży informatycznej i usług przemysłowych.
Jak wynika z raportu pt. "Profil MBA 2016", kolejną korzyścią płynącą ze studiów Master of Business Administration jest możliwość korzystania z konkretnej wiedzy i umiejętności uczestników. Odsetek słuchaczy z kilkuletnim, co najmniej 6-letnim doświadczeniem wynosi 89%. Z kolei aż 52% studentów stanowią osoby z 6-12-letnią praktyką biznesową.
Dlaczego studia MBA w Wyższych Szkołach Bankowych?
Według rankingu "Home & Market" z 2016 roku, program studiów MBA w WSB w Toruniu oraz MBA w WSB w Gdańsku znalazły się w dziesiątce najciekawszych w kraju . Więcej informacji na temat tego prestiżowego dyplomu i warunków studiowania można znaleźć na stronie internetowej studiamba.wsb.pl.
Artykuł partnera.