Alternatywy dla kursu językowego

Remigisz Szulc
09.10.2023

Kurs językowy jest naturalną inwestycję w siebie, którą podejmują nie tylko rodzice z myślą o swoich dzieciach, ale też np. przedsiębiorcy i pracownicy chcący podnosić własne kwalifikacje. Okazuje się, że zorganizowany kurs w szkole językowej nie jest jedyną dostępną opcją. Inne omawiamy w naszym poradniku.

Lektoring 1 na 1

Lektoring jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu lub warunków, aby uczestniczyć w zorganizowanym kursie. Polega na indywidualnych spotkaniach z native speakerem lub zawodowym lektorem języka, na przykład w domu czy w biurze.

Korepetycje

Korepetycje kojarzą się przede wszystkim z uczniami, natomiast mogą być dostępne również dla osób dorosłych. Jest to ciekawa opcja w sytuacji, gdy celem jest nie tyle nauczenie się języka obcego od podstaw, ale opanowanie jakiegoś wąskiego działu – słownictwa zawodowego, gramatyki użytkowej etc.

Lekcje w małych grupach

Wielu lektorów i korepetytorów organizuje mini kursy językowe dla kilkorga uczestników. Zajęcia odbywają się w małych grupach, co ułatwia ustalanie dogodnych terminów spotkań oraz pozwala lektorowi skupić się na każdym słuchaczu.

Kursy online

W dobie Internetu aż szkoda byłoby nie skorzystać z opcji nauki języka online. W sieci mamy zatrzęsienie darmowych materiałów, szkoleń czy zorganizowanych kursów, które odbywają się w formule zdalnej.

Aplikacje do nauki języków obcych

W ostateczności można postawić na naukę pod kierunkiem sztucznej inteligencji. Aplikacje do nauki języków są ciekawym wyborem dla osób, które z różnych powodów nie chcą współpracować z lektorem, a tym bardziej brać udziału w zorganizowanym kursie, natomiast mają też pewne podstawy językowe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie