Dlaczego warto studiować administrację na WSEH

Mateusz Nowak
16.11.2020

Chcesz studiować administrację? To przyszłościowy kierunek. Jest on także dość popularny. Oznacza to, że poziom kształcenia będzie się różnić w zależności od uczelni. Dobrze więc dokładnie przemyśleć swój wybór. Z pewnością warto zwrócić uwagę na Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną, która znajduje się w Bielsko-Białej. Dlaczego?

Zalety studiowania na WSEH 

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna powstała w 1997 roku. Od początku jej głównym założeniem jest promowanie ciekawości świata i tolerancji, a także zasad etycznych. WSEH znajduje się w urokliwym mieście Bielsko-Biała, sprawiając, że studiować można wśród pięknych gór. Placówka stawia na odpowiednie przygotowanie studentów do wykonywania zawodu: zarówno jeśli chodzi o teorię, jak i praktykę. Dba o to wykwalifikowana i pełna pasji kadra, która w sposób ciekawy i rzetelny wprowadza w świat określonych dziedzin i specjalizacji.

Studiowanie administracji na WSEH

Studia na kierunku administracja pozwala na przyswojenie wiedzy związanej z obszarem szeroko pojętego życia publicznego. Wielu absolwentów tego kierunku znajduje zatrudnienia w państwowych placówkach użyteczności publicznej, np. w urzędach. Studia administracja na WSEH oferują cztery specjalizacje: administracja samorządowa, skarbowa, bezpieczeństwa organizacji oraz organizacje pozarządowe. Dzięki temu, każdy student może wybrać dokładnie taką ścieżkę rozwoju zawodowego, jaka go interesuje. Zajęcia mają formę wykładów, konwersatoriów oraz praktyk. Wykładowcy, oprócz wiedzy teoretycznej, kładą także nacisk na aspekty praktyczne - chodzi o to, by swoją znajomość administracji umieć wykorzystać w życiu codziennym, co niewielu studentów potrafi po otrzymaniu dyplomu. Ważne są również dyskusje i samodzielne wykonywane projekty, które pozwalają na znajdywanie własnych perspektyw i punktów widzenia. Co ważne, proces edukacji buduje w studencie pewność siebie, że poradzi sobie w wykonywam wkrótce zawodzie.

Bielsko-Biała to wspaniałe miejsce do studiowania. Miasto otoczone jest urzekającą przyrodą, która w wolne dni zachęca do spacerów i wędrówek. Znajduje się tu uczelnia WSEH, która zapewnia wysoką jakość kształcenia na wielu kierunkach, w tym również na administracji. Studiowanie na WSEH to wspaniały czas odkrywania zagadnień związanych z życiem publicznym, nauka zarządzania i rozumienia różnych procesów społeczno-ekonomiczno-samorządowych. Kompleksowe wykształcenie pomaga z sukcesem znaleźć nową pracę, a potem rozwijać się w niej i uzyskiwać awanse.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie