Ile kosztują indywidualne lekcje angielskiego?

Mariusz Siwko
05.12.2023

Indywidualne lekcje angielskiego to świetny wybór dla osób, które chcą w krótkim czasie opanować podstawy tego języka, a jednocześnie nie mogą sobie pozwolić na uczestnictwo w pełnoprawnym kursie – najczęściej z powodu nawału obowiązków zawodowych. Trzeba sobie przy tym zdawać sprawę z tego, że jest to opcja wyraźnie droższa. Dowiedz się, ile kosztują indywidualne lekcje angielskiego.

Lekcje vs. kurs językowy

Standardowy kurs języka angielskiego dla dorosłych to wydatek na poziomie od 1500 zł za semestr, czyli około 3000 zł rocznie. Sporo? I tak znacznie taniej w porównaniu z indywidualnymi lekcjami z lektorem angielskiego.

W przypadku takich lekcji płacimy za każdą godzinę, która jest wyceniana średnio na 60 zł. Zakładając, że będziemy korzystać z lekcji 2 razy w tygodniu, daje nam to 480 zł miesięcznie i 4800 zł rocznie (uwzględniamy naukę wyłącznie w roku szkolnym).

Widać zatem, że opcja indywidualnych lekcji jest znacznie droższa w porównaniu z kursem, natomiast w tym przypadku dopłacamy za możliwość dość swobodnego ustalenia godzin nauki oraz bezpośredni kontakt z lektorem.

Ostateczna cena zależy od wielu czynników

Oczywiście podana cena 60 zł za godzinę jest mocno orientacyjna i nie należy brać jej za pewnik. To, ile zażyczy sobie Twój lektor, zależy od takich czynników, jak:

  • Renoma lektora;
  • Miasto (drożej zawsze jest w Warszawie i dużych miastach wojewódzkich);
  • Poziom ucznia;
  • Specyfika kursu – czy jest to nauka standardowa, czy może uwzględniająca specjalistyczne słownictwo wymagane w danej profesji;

Są lektorzy, którzy życzą sobie 100 i więcej złotych za godzinę indywidualnej lekcji, co już znacząco podraża koszt nauki w porównaniu z pełnoprawnym kursem języka angielskiego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie