Lekcje angielskiego 1 na 1 – w czym są lepsze od zajęć grupowych?

Remigisz Szulc
23.06.2023

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że znajomość co najmniej jednego języka obcego stanowi dziś podstawową kompetencję poszukiwaną przez pracodawców. Nigdy nie jest za późno na to, aby opanować przynajmniej podstawy języka, na przykład angielskiego. Tutaj oczywistym wyborem wydaje się być zapisanie się do szkoły językowej, natomiast wyraźnie na popularności zyskują lekcje indywidualne 1 na 1. W czym taka forma nauki jest lepsza od zajęć grupowych? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

Indywidualny kontakt z lektorem

Wiele osób robi szybkie postępy w nauce grupowej, natomiast faktem jest, że indywidualny tok nauki w większości przypadków przynosi najlepsze efekty. Lektor może się w 100% skupić na jednym uczniu, na bieżąco poprawiać błędy w wymowie, a także więcej wymagać.

Nauka we własnym tempie

Wielką zaletą nauki języka angielskiego w trybie 1 na 1 z lektorem jest dostosowanie tempa do indywidualnych możliwości i oczekiwań słuchacza. W przypadku zajęć grupowych lektor musi dopasować tryb nauki do średniej, przez co część uczniów się nudzi, a część i tak zostaje w tyle.

Elastyczność

Tę zaletę docenią zwłaszcza osoby dorosłe, które są aktywne zawodowo i mają własne rodziny. W ich przypadku dopasowanie swojego kalendarza do zajęć grupowych może być dość problematyczne. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku lekcji indywidualnych, których godziny można ustalać na bieżąco, w razie potrzeby przesunąć lekcję czy przełożyć ją na inny dzień itd.

Skupienie się na tym, co jest Ci najbardziej potrzebne

W ramach lekcji 1 na 1 można opracować zupełnie indywidualny program nauki, w ramach którego lektor np. skupi się na zagadnieniach, słownictwie i konstrukcjach gramatycznych niezbędnych w danej branży czy na stanowisku zajmowanym przez słuchacza.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie