Prywatny lektoring języka angielskiego – ile to kosztuje?

Mateusz Nowak
16.05.2024

Lektoring to nic innego jak nauka języka obcego poprzez bezpośrednią rozmowę z osobą, która idealnie się nim posługuje – najlepiej tzw. native speakerem. Na popularności zyskuje prywatny lektoring 1:1, który stanowi interesującą alternatywę dla kursu w szkole językowej. Ile to kosztuje? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Cena za godzinę lektoringu prywatnego

Stawki, jakie biorą prywatni lektorzy języka angielskiego, zależą przede wszystkim od ich doświadczenia, umiejętności językowych oraz wieku ucznia. Mniej płacą dzieci (a właściwie ich rodzice), więcej osoby, które chcą szlifować angielski czy np. opanować go na poziomie zawodowym, niezbędnym do pracy na jakimś stanowisku.

Przeciętne stawki lektorów prywatnych wahają się od około 50 do 150 zł za godzinę. Dużo zależy tutaj także od miejscowości, w której mają odbywać się lekcje czy raczej konwersacje, ponieważ to one są solą tej formy nauki języka.

Nie jest tanio, ale to może się opłacać

Jak widać lektoring prywatny nie jest tanią alternatywą dla kursu, ponieważ w praktyce kosztuje więcej. Z drugiej jednak strony może zagwarantować znacznie lepsze i szybsze efekty, co powinno być priorytetem.

Jeśli chcesz bardzo szybko opanować podstawy języka angielskiego, doszlifować go na wyższym poziomie np. z myślą o karierze zawodowej, to lektoring bez wątpienia jest opcją godną zainteresowania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie