Humanista w IT? Jak najbardziej! Sprawdź, jakie umiejętności możesz wykorzystać w tej branży

Marek Szydełko
11.01.2024

Branża IT uchodzi za wyjątkowo atrakcyjną dla pracowników z uwagi na wysokie wynagrodzenia i stały rozwój. Okazuje się, że karierę mogą w niej zrobić nie tylko umysły ścisłe i osoby posiadają twarde kompetencje techniczne. W IT pracuje wielu humanistów, których naturalne predyspozycje również mogą być bardzo przydatne. Do czego? Oto kilka przykładów.

Tworzenie treści

Branża IT ma duże zapotrzebowanie na treści, takie jak opisy produktów i usług, teksty marketingowe, artykuły poradnikowe, teksty SEO, artykuły blogowe i wiele innych. Za tworzenie takich treści często odpowiadają zatrudnieni w przedsiębiorstwach IT humaniści.

Marketing

Każda firma IT prowadzi jakieś działania marketingowe, co pozostaje na głowie wewnętrznych działów marketingu – a tworzą je głównie humaniści. Tutaj przydatne są nie tylko umiejętności tworzenia treści, ale też prowadzenia kampanii SEO, mediów społecznościowych, montażu filmów czy analizy badań konsumenckich.

Zarządzanie zespołami

Tak, humaniści świetnie radzą sobie z zarzadzaniem zespołami, ponieważ posiadają wcale nie tak powszechne umiejętności miękkie i komunikacyjne. Do rzadkości nie należą sytuacje, w których na czele zespołów złożonych z wysokiej klasy specjalistów IT stoją osoby, które nie do końca orientują się w zadaniach swoich podwładnych, natomiast potrafią skutecznie prowadzić projekty. 

Obsługa klienta

Humaniści są wręcz niezbędnymi pracownikami w firmach IT, które realizują zlecenia dla klienta końcowego. Ten klient wymaga obsługi ze strony osób, których język jest dla niego zrozumiały, umiejących rozmawiać z laikami i przekazywać nawet skomplikowane zagadnienia w jasny, przystępny sposób

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie