Kursy zawodowe są świetnym sposobem na podniesie swoich kwalifikacji lub zdobycie zupełnie nowych. Z takiej możliwości korzystają nie tylko pracownicy fizyczni, ale także umysłowi, którzy doszli do wniosku, że w swojej obecnej branży nie mają już żadnych szans na rozwój zawodowy i finansowy. Czy wiesz, że istnieje kilka opcji na to, aby zaliczyć bezpłatny kurs zawodowy? Omawiamy je w naszym poradniku.
Tutaj zaznaczamy, że kursy zawodowe finansowane przez urząd pracy są dostępne wyłącznie dla zarejestrowanych bezrobotnych. Jeśli nie masz pracy, a przed jej podjęciem chcesz zdobyć cenne kwalifikacje, to w pierwszej kolejności zgłoś się do swojego pośredniaka. Doradca z urzędu wskaże Ci aktualnie dostępne kursy zawodowe.
Wielu pracowników nawet nie rozważa opcji zapytania pracodawcy o możliwość sfinansowania im edukacji zawodowej. Tymczasem właściciele firm chętnie się na to zgadzają, ponieważ wiedzą, że jest to świetna inwestycja w kadry, w dodatku mocniej wiążąca pracownika z firmą.
Jeśli masz na oku kurs zawodowy, który może przyczynić się do zwiększenia Twojej przydatności na obecnym stanowisku, to porozmawiaj z pracodawcą o możliwości sfinansowania kursu z budżetu firmy.
Takie kursy są organizowane nie tylko przez urzędy pracy, ale również lokalne organizacje pracodawców czy jednostki samorządowe. Unia Europejska aktywnie wspiera rozwój zawodowy, dofinansowując kursy dla osób chcących się przebranżowić czy zdobyć cenne kwalifikacje w przyszłościowych dziedzinach.
To może być dla Ciebie ciekawostka, natomiast rzeczywiście są firmy, które we własnym zakresie organizują bezpłatne kursy zawodowe dla wszystkich chętnych (oczywiście obowiązują limity miejsc). Korzyścią dla przedsiębiorcy jest zyskanie dostępu do przyszłych kadr, co w dobie bardzo dużych problemów z pozyskiwaniem pracowników jest wręcz bezcenne i uzasadnia poniesienie kosztu organizacji kursu.