Czym jest e-learning?

Remigisz Szulc
11.10.2016

Powstawanie nowych technologii pozwoliło na wykształcenie się nowych sposobów nauczania. Dziś, w miejsce lub do wsparcia powszechnie znanych wykładów, wkraczają platformy służące do e-learningu. Czy warto skorzystać z internetowych form nauczania?

Tradycyjne wykłady uniwersyteckie i metodologia nauczania często nie nadążają za silnie zdynamizowanym rozwojem technologicznym. XXI wiek pozwolił jednak na wykreowanie się nowych sposobów nauki wykorzystujących urządzenia elektroniczne oraz Internet. Potrzeba nowych form nabywania wiedzy i trenowania zdobytych umiejętności znalazła zaspokojenie we wszelkich platformach e-learningowych.

Co to jest e-learning?

Rozwijanie umiejętności dzięki wykorzystywaniu informatycznych i technologicznych możliwości nie jest już dzisiaj niczym dziwnym. Platformy służące do internetowej nauki są szeroko wykorzystywane również przez Uniwersytety, które dają możliwość uczestnictwa w kursach czy zajęciach za pośrednictwem Internetu. Co więcej, treść i forma tych zajęć jest przygotowywana ze szczególną uwagą pod kątem wygody użytkowania.

Pod hasłem e-learningu kryją się różnotematyczne i wielopoziomowe szkolenia dotyczące kwestii z wielu dziedzin i branż, a także proste kursy z podstaw wiedzy o dziedzinie. Należy zwrócić uwagę na niezwykłą wygodę i korzyści, jakie niesie ze sobą internetowe nauczanie.

Dzięki rozwojowi technologicznemu świat stał się „globalną wioską”. Mówi to między innymi o tym, że możemy skontaktować się z dowolną osobą na świecie w mniej niż kilka sekund. W przypadku wszelkich kursów i szkoleń online, zapisany uczestnik nie musi odwiedzać żadnego miasta, bowiem partycypowanie może odbywać się z dowolnego miejsca, o ile posiada ono dostęp do Internetu.

Drugim bardzo przydatnym aspektem platform e-learningowych jest możliwość powrotu do omawianych zagadnień. Znakomita liczba przedsiębiorstw zajmujących się przeprowadzaniem szkoleń czy branżowe firmy szkoleniowe oferują możliwość darmowego udostępnienia materiałów szkoleniowych, zarówno dodatkowych, jak i tych, z których przeprowadzone zostały kursy.

Czy e-learning się opłaca?

Metody e-learningowego kształcenia są odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego nauczania. Wykorzystywanie urządzeń elektronicznych i sieci pozwala znacznie skrócić czas nauki i zminimalizować wysiłek, jaki jest niezbędny do uczestnictwa w kursie czy szkoleniu. Różnorodna tematyka szkoleń daje możliwość uzyskania cennej certyfikacji we wszelkich branżach w stosunkowo krótkim czasie.

E-learning znajduje szerokie zastosowanie w biznesie. Możliwość przeprowadzenia symulacji dowolnych przypadków, a co za tym idzie, kształcenie poprzez praktykę, przynosi lepsze efekty niż tradycyjne wykłady. Dzięki e-learningowi kadry zyskują nowe i wartościowe doświadczenia niskim kosztem logistycznym.

Formy internetowego kształcenia oddziałują na uczestników kursu czy szkolenia o wiele lepiej niż nieangażujące uczestników jednostronne wykłady. Warto dlatego wziąć pod uwagę możliwość kształcenia z wykorzystywaniem nowych technologii.

Więcej informacji: zarządzanie projektami z pmq.pl - szkolenia i doradztwo

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie