Sale szkoleniowe na godziny – kiedy warto wynająć?

Mateusz Nowak
30.09.2021

Szkolenia nie warto przeprowadzać w byle jakich warunkach. Nawet jeśli to krótkie spotkanie dla własnych pracowników, zawsze przyda się dobrze wyposażona sala, a jeśli firma takim pomieszczeniem nie dysponuje, pozostaje wynajem.

Sala szkoleniowa – lepsza wynajęta czy własna?

W szkoleniach zazwyczaj bierze udział minimum kilka osób, dlatego skromne, ciasne pomieszczenie z pewnością nie spełni swojej roli. Odpowiednio przystosowana, przestronna sala szkoleniowa powinna mieścić przynajmniej kilka stołów z krzesłami oraz niezbędny do prowadzenia szkoleń bądź konferencji sprzęt. Jeśli szkolenia odbywają się rzadko, to oznacza, że taka sala przez większość czasu stoi pusta, czyli niepotrzebnie generuje wydatki i zajmuje przestrzeń, którą dałoby się bardziej sensownie wykorzystać.

Alternatywą dla własnej sali szkoleniowej jest wynajem. To bardzo popularna usługa, z której korzysta mnóstwo firm, więc znalezienie takiej sali nie powinno być problemem nawet w mniejszych miejscowościach. Cena sali szkoleniowej zależy od lokalizacji, wielkości, dostępnego wyposażenia oraz usług dodatkowych.

Standardowo w sali znajduje się projektor, flipchart, ekran, jest też dostęp do internetu. Sale szkoleniowe są w pełni klimatyzowane, co ma ogromny wpływ na komfort uczestników spotkania i jest niezbędne w okresie letnim i wiosennym. Na życzenie klienta udostępniane są dodatkowe urządzenia multimedialne. Uczestnicy szkoleń otrzymują od organizatora wodę, kawę albo herbatę, jest także możliwość przygotowania cateringu. W Creative Edge na gości czeka jeszcze specjalnie przygotowana strefa relaksu, z wygodnymi kanapami, nastrojową aranżacją i kącikiem do gier, jeśli ktoś woli bardziej aktywny wypoczynek.

Jak wybrać odpowiednią salę?

Poza wyposażeniem, w sali szkoleniowej ważne jest też to, jak ona wygląda. Kilkuosobowe spotkania powinny być organizowane w przestronnych pomieszczeniach, ponieważ ma to wpływ nie tylko na atmosferę, ale także na komfort uczestników i efektywność szkolenia. Sala powinna być na tyle duża, by każdy uczestnik miał dla siebie odpowiednio dużo przestrzeni, miejsce siedzące oraz wygodny blat do pisania lub postawienia laptopa.

W dobrych ośrodkach szkoleniowych jest możliwość zmiany ustawienia krzeseł i stolików – niektóre z ustawień lepiej sprawdzają się do przeprowadzenia ćwiczeń, a inne są bardziej odpowiednie do prelekcji.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie