Optymalizacja wydatków biurowych: Jak wybierać artykuły biurowe dla firmy, aby zachować komfort pracowników i nie przekroczyć budżetu?

Antoni Kwapisz
19.12.2023

Nie od dziś wiadomo, że komfort pracowników przekłada się na ich efektywność i lepszą wydajność. Właśnie z tego powodu, należy dołożyć wszelkich starań, by przestrzeń biurowa i miejsce pracy, były dostosowane nie tylko do samej branży, ale również zespołu, który każdego dnia wykonuje określone czynności. Jak zatem zachować równowagę pomiędzy wygodą a ograniczonymi finansami?

Dobre planowanie kluczem do komfortu 

Być może zastanawiasz się, jak zapewnić maksimum komfortu, podczas gdy ogranicza Cię z góry ustalony budżet? Albo jakie artykuły biurowe powinny na pewno znaleźć się w wyposażeniu firmy, a które generują niepotrzebne koszty? Dobre planowanie pozwoli Ci w pełni wyposażyć biuro, zapewnić narzędzia pracy wszystkim pracownikom i jednocześnie uniknąć nadprogramowych rachunków. Od czego zacząć? Oto kilka porad, które warto zastosować przed robieniem biurowych zakupów. 

10 zasad, które ułatwią optymalizację biurowych wydatków

  1. Na samym początku przeanalizuj potrzeby Waszego Zespołu. Określ, jakie działy obejmuje harmonogram finansowy i upewnij się, jakie narzędzia są niezbędne do realizacji codziennych obowiązków. 
  2. Porozmawiaj z członkami zespołu. Zapytaj, czego potrzebują, czego im brakuje i co usprawniłoby ich pracę. Słuchaj uważnie i nie bagatelizuj nowych pomysłów. W końcu, gdzie kilka opinii, tam najlepsze rozwiązania. 
  3. Stwórz listę potrzebnych artykułów biurowych i określ ich liczbę. Dzięki temu nie przegapisz żadnego narzędzia lub nie kupisz ich nadprogramowej ilości, która na dany moment nie jest potrzebna. 
  4. Wybieraj produkty tylko wysokiej jakości. Mogą być droższe od konkurencyjnych narzędzi, ale będą przydatne i sprawne znacznie dłużej. Nie bez przyczyny istnieje teza, że „biednego nie stać na tanie rzeczy, bo ciągle się psują”. 
  5. Porównaj dostawców i przeanalizuj ich oferty. Nie składaj zamówienia u pierwszej napotkanej w internecie firmy. Dobrym pomysłem jest wysłanie zapytania ofertowego do kilku konkurencyjnych marek, które mogą przygotować znacznie atrakcyjniejszą cenę niż podaną na ich stronie internetowej. 
  6. Rób zakupy zbiorowe/hurtowe. Dzięki temu unikniesz kilkakrotnego płacenia za wysyłkę lub wzrostu cen tych samych produktów.
  7. Korzystaj z promocji i okresów obniżek cen np. Black week nie obejmuje często tylko jednego weekendu. Wiele firm robi już kilkunastodniowe promocje, które obniżą koszty zakupów, lub pozwolą Ci zrobić większe zapasy, nadal w obrębie planowanego budżetu. 
  8. Wybieraj ergonomiczne narzędzia do pisania i użytkowania. Zapewniają większy komfort, dopasowując się do dłoni.
  9. Monitoruj zużycie. Dzięki temu będziesz wiedzieć, które artykuły biurowe zużywają się jako pierwsze, lub w większym nakładzie i dostosujesz składane zamówienia do aktualnych potrzeb, płacąc raz za wysyłkę.
  10. Mądrze zarządzaj zapasami. Sytuacja, w której jedno stanowisko ma nadmiar narzędzi i artykułów biurowych, podczas gdy drugie ma zasadne braki, jest częstą zmorą biurowego życia. W efekcie takiego chaosu dochodzi do regularnych, nadprogramowych zakupów. Przydziel zatem odpowiednie ilości artykułów dla poszczególnych członków zespołu i wdróż zasady, które pomogą im w uporządkowaniu swojego miejsca pracy. 

Biurpap, czyli artykuły biurowe dla firm – Łódź i nie tylko

Mając na uwadze powyższe porady, być może zastanawiasz się, gdzie znaleźć dostawcę, który będzie w stanie zapewnić Ci hurtowe ilości artykułów biurowych w atrakcyjnych cenach i wysokiej jakości. Koniecznie odwiedź biurpap.pl! Nasi konsultanci z przyjemnością stworzą dla Ciebie atrakcyjną ofertę, dzięki której Twój biurowy budżet będzie wykorzystany efektywnie, zapewniając komfort wszystkim pracownikom.

Prócz niezwykle rozbudowanego asortymentu, Biurpap oferuje program partnerski, dzięki któremu za uzyskane punkty, możesz dobrać do miejsca pracy dodatkowe produkty biurowe.

Jeśli zastanawiasz się, co dokładnie powinno się znaleźć w biurowej przestrzeni, zachęcamy do przeanalizowania tego z sugestiami z wcześniejszego artykułu: Wybór przyborów do pisania dla efektywności i komfortu w pracy oraz szkole. Artykuły biurowe dla firm powinny odznaczać się pewnymi udogodnieniami, na co także zwrócono uwagę. 

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie