Niedoceniane elementy świadczące o tym, że masz naprawdę dobrą pracę

Jerzy Biernacki
06.06.2023

Wielu z nas narzeka na swoją pracę, głównie na wynagrodzenie czy atmosferę w zespole. Gdy przychodzi kryzysowy moment i zaczynamy poważnie rozważać zmianę miejsca zatrudnienia, to dogłębna analiza wykazuje, że jednak nie jest aż tak źle. Sprawdź, które elementy Twojej zawodowej codzienności mogą świadczyć o tym, że masz całkiem dobrą pracę.

Nikt Cię nie kontroluje

Jeśli masz samodzielne stanowisko pracy, nikt nie stoi nad Tobą i nie sprawdza, czy wykonujesz ją prawidłowo, a przełożeni rozliczają Cię tylko z efektów, to wiedz, że wiele osób może Ci mocno zazdrościć takiego układu.

Zachowujesz pełną elastyczność w zakresie godzin pracy

Czyli sam decydujesz o tym, kiedy zaczynasz i kończysz pracę, dzięki czemu masz czas na załatwianie różnych prywatnych spraw w ciągu dnia, nie musisz brać urlopu specjalnie po to, aby pójść do urzędu czy zostać w domu z chorym dzieckiem etc. To bezcenna korzyść, której na co dzień się nie docenia, ale rzeczywiście świadczy ona o wysokiej atrakcyjności Twojej pracy.

Twój głos jest słyszalny w firmie

Jeśli przełożeni i współpracownicy liczą się z Twoim głosem, możesz swobodnie wygłaszać opinie dotyczące rozwoju firmy, a szefostwo wręcz konsultuje z Tobą różne decyzje, to musisz mieć naprawdę silną pozycję w przedsiębiorstwie, co samo w sobie stanowi niepoliczalną zaletę.

Otrzymujesz sporo benefitów socjalnych

Nawet jeśli szybko o nich zapominasz, to warto docenić, że pracodawca np. współfinansuje wakacje Twojego dziecka, dopłaca Ci do korzystania z kultury, funduje karty zakupowe na święta czy pozwala wykorzystywać służbowy samochód do prywatnych celów.

Nigdy nie istniało ryzyko, że stracisz pracę

Stabilność zatrudnienia jest olbrzymią zaletą, której wiele osób kompletnie nie docenia. Jeśli nie ma żadnych sygnałów świadczących o tym, że możesz otrzymać wypowiedzenie, a wręcz jesteś jedną z ostatnich osób na liście do zwolnienia, to taka pozycja sama w sobie stanowi ważną korzyść dla pracownika.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.