Wielu z nas narzeka na swoją pracę, głównie na wynagrodzenie czy atmosferę w zespole. Gdy przychodzi kryzysowy moment i zaczynamy poważnie rozważać zmianę miejsca zatrudnienia, to dogłębna analiza wykazuje, że jednak nie jest aż tak źle. Sprawdź, które elementy Twojej zawodowej codzienności mogą świadczyć o tym, że masz całkiem dobrą pracę.
Jeśli masz samodzielne stanowisko pracy, nikt nie stoi nad Tobą i nie sprawdza, czy wykonujesz ją prawidłowo, a przełożeni rozliczają Cię tylko z efektów, to wiedz, że wiele osób może Ci mocno zazdrościć takiego układu.
Czyli sam decydujesz o tym, kiedy zaczynasz i kończysz pracę, dzięki czemu masz czas na załatwianie różnych prywatnych spraw w ciągu dnia, nie musisz brać urlopu specjalnie po to, aby pójść do urzędu czy zostać w domu z chorym dzieckiem etc. To bezcenna korzyść, której na co dzień się nie docenia, ale rzeczywiście świadczy ona o wysokiej atrakcyjności Twojej pracy.
Jeśli przełożeni i współpracownicy liczą się z Twoim głosem, możesz swobodnie wygłaszać opinie dotyczące rozwoju firmy, a szefostwo wręcz konsultuje z Tobą różne decyzje, to musisz mieć naprawdę silną pozycję w przedsiębiorstwie, co samo w sobie stanowi niepoliczalną zaletę.
Nawet jeśli szybko o nich zapominasz, to warto docenić, że pracodawca np. współfinansuje wakacje Twojego dziecka, dopłaca Ci do korzystania z kultury, funduje karty zakupowe na święta czy pozwala wykorzystywać służbowy samochód do prywatnych celów.
Stabilność zatrudnienia jest olbrzymią zaletą, której wiele osób kompletnie nie docenia. Jeśli nie ma żadnych sygnałów świadczących o tym, że możesz otrzymać wypowiedzenie, a wręcz jesteś jedną z ostatnich osób na liście do zwolnienia, to taka pozycja sama w sobie stanowi ważną korzyść dla pracownika.