Praca brukarza uchodzi za jedną z najtrudniejszych pod względem wymagań fizycznych. Bez wątpienia jest bardzo obciążająca dla organizmu, nawet pomimo tego, że firmy brukarskie korzystają z maszyn i urządzeń automatyzujących część czynności. Jeśli rozważasz podjęcie pracy w tym zawodzie, to na początek poznaj jego zalety i wady.
Podstawową zaletą, niebagatelną w niepewnych czasach, jest względna stabilność zatrudnienia. Zapotrzebowanie na profesjonalne usługi brukarskie nie słabnie, dlatego zatrudniając się w dobrej firmie raczej nie musisz się obawiać o byt materialny.
Niezłe zarobki – to kolejna zaleta pracy w tym zawodzie, co wynika z faktu, iż wcale nie ma wielu chętnych do wykonywania pracy brukarza. Firmy muszą więc płacić pracownikom dobre stawki.
Brukarz spędza większość dnia na świeżym powietrzu, ma kontakt ze słońcem, jest w ciągłym ruchu, dlatego pracownicy rzadko mają nadwagę czy otyłość. To także darmowa siłownia, dlatego jeśli chcesz wypracować ładną sylwetkę, to zawód brukarza daje Ci taką możliwość.
Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę, że jest to praca wymagająca dużego wysiłku fizycznego, co może prowadzić do problemów zdrowotnych, zwłaszcza na dłuższą metę. To nie przypadek, że naprawdę niewiele osób wytrzymuje w zawodzie przez całą karierę zawodową.
Problemy z kręgosłupem, kontuzje, urazy, ogromne zmęczenie, praca również w sobotę, często daleko od domu, brud, pył – to wszystko jest chlebem powszednim brukarzy, stąd naprawdę trzeba dobrze przemyśleć pomysł zatrudnienia się w tej branży.