Praca dla osoby z antropofobią. Wybrane przykłady

Krzysztof Jagielski
12.07.2023

Antropofobia jest zaburzeniem nerwicowym, które charakteryzuje się wręcz panicznym lękiem przed kontaktem z innymi ludźmi. Osoby mające to zaburzenie nie są w stanie przełamać się i funkcjonować w społeczeństwie, ewentualnie wyłącznie w kręgu najbliższych. Co zrozumiałe, antropofobikowi byłoby bardzo trudno podjąć pracę stacjonarną, w której musiałby mieć stały kontakt z ludźmi. Na szczęście w dobie powszechnej cyfryzacji nie jest to zaburzenie, które skazywałoby na niepodejmowanie aktywności zawodowej. W naszym poradniku wymieniamy przykład prac idealnych dla osób z antropofobią.

Grafik komputerowy

Zapotrzebowanie na grafików komputerowych wciąż jest bardzo wysokie. Poszukują ich przede wszystkim agencje interaktywne, ale też przedsiębiorcy, którzy chcą zlecać różne projekty freelancerom. Pracę grafika można z powodzeniem wykonywać we własnym mieszkaniu czy domu.

Programista

To sztandarowy przykład zawodu, który jest wręcz idealny dla osób z antropofobią. Jeśli masz kwalifikacje do bycia programistą lub jesteś w stanie ukończyć choćby podstawowy kurs, to spróbuj swoich sił w tym dobrze płatnym zawodzie.

Twórca treści

Co prawda konkurencja wśród osób tworzących treści jest ogromna, ale tych, którzy tworzą content naprawdę wysokiej jakości wcale nie ma aż tak dużo. Jeśli masz talent do pisania, wymyślania haseł czy opracowywania tekstów marketingowych, to możesz rozważyć pracę w charakterze np. copywritera czy content writera.

Korektor/redaktor

Ludzie czytają coraz mniej książek, przez co popełniają mnóstwo błędów ortograficznych, interpunkcyjnych czy składniowych. Istnieje zatem spore zapotrzebowanie na usługi redaktorów i korektorów treści – nie tylko ze strony wydawnictw, ale też twórców blogów, wydawców portali internetowych czy firm tworzących treści na swoje strony internetowe.

Ważne jest przy tym to, że osoby z antropofobią powinny raczej szukać pracy w tych zawodach, a nie zabierać się za zakładanie własnego biznesu – bycie przedsiębiorcą wymusza utrzymywanie stałego kontaktu z klientami, również w formie wirtualnej, co mogłoby być trudnym wyzwaniem dla antropofobika.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie